Aktualności

Z radością informujemy, że rozszerzyliśmy ofertę Centrum Medycznego Mediconcept o usługi z zakresu medycyny chińskiej – jednego z najstarszych systemów medycznych na świecie!

Zapraszamy na wizyty do naszego terapeuty medycyny chińskiej – Beaty Szlachty – Pogody! Pani Beata jest absolwentką podstaw akupunktury i medycyny chińskiej najstarszej w Polsce szkole medycyny chińskiej – Instytutu Medycyny Chińskiej w Krakowie oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Głównym obszarem jej zainteresowań jest płodność, ginekologia, wsparcie technik wspomaganego rozrodu (stymulacji, iui, ivf).

Na wizyty zapraszamy również osoby z:
– problemami trawiennymi (w tym SIBO),
– problemami ze snem,
– wysokim poziomem stresu,
– bólami głowy,
– problemami z termoregulacją organizmu,
– dolegliwościami bólowymi o rożnej etiologii

Pani Beata w swoich terapiach stosuje: akupunkturę, ziołolecznictwo, gua sha, bańki chińskie i zalecenia żywieniowe.

 

Medycyna chińska

Medycyna chińska to jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie. Od co najmniej trzech tysięcy lat jest znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia. Daje możliwość spojrzenia na człowieka jako całość, biorąc pod uwagę również emocje, które mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w swojej strategii „WHO Traditional Medicine Strategy 2013-2023” wymienia medycynę chińską jako jeden z najważniejszych systemów medycznych, który powinien być dostępny dla pacjentów na równi z medycyną zachodnią.

 

Jak wygląda wizyta?

 

Pierwsza wizyta trwa około 60 minut. Na początku wizyty terapeuta przeprowadza bardzo dokładny wywiad dotyczący przebytych chorób i bieżących dolegliwości. Rozmawia również z Pacjentem o nawykach życia codziennego m.in.: odżywianiu, preferencjach smakowych, emocjach, śnie, sposobie reagowania na stres oraz reakcji na temperaturę otoczenia.

Następnie terapeuta przechodzi do diagnozy z pulsu i języka. To, poza wywiadem, najważniejsze badania dla postawienia właściwej diagnozy. Na ich podstawie określa się stan narządów wewnętrznych oraz poziom energii życiowej.

Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania ustalana jest diagnoza. Następnie terapeuta dobiera indywidualny zestaw punktów akupunkturowych lub ziół, a także konkretne zalecenia dietetyczne.

Kolejne wizyty trwają około 30 minut.

 

 

Akupunktura – jak wygląda zabieg?

 

W czasie zabiegu akupunktury Pacjent najczęściej leży wygodnie na kozetce. Do zabiegu terapeuta stosuje jednorazowe, sterylne igły, wykonane ze stali nierdzewnej. Ilość użytych igieł może być bardzo różna – może to być kilka, jak i kilkanaście igieł.

Igły do akupunktury mają długość 15-40mm i grubość 0,16-0,25mm. Są dużo cieńsze od przeciętnych igieł iniekcyjnych i w odróżnieniu od nich są pełne, nie przecinają tkanek tylko je rozsuwają.

Długość i grubość użytych igieł oraz głębokość nakłucia zależy od tego, jaka okolica jest nakłuwana. Nakłucie najczęściej nie jest bolesne. Może pojawić odczucie rozpierania, drętwienia, mrowienia, co jest zjawiskiem normalnym, a nawet pożądanym.

 

Przygotowanie do wizyty

Przed wizytą, a zwłaszcza przed zabiegiem akupunktury Pacjent nie powinien być na czczo. Należy jednak pamiętać, aby na dwie godziny przed wizytą nie jeść i nie pić produktów o intensywnym zabarwieniu (np. kawa, buraczki, ciemne owoce i soki z nich, np. czarna porzeczka, winogrona, wiśnie, czereśnie, granaty), które mogą zmienić wygląd języka.

W dniu wizyty należy powstrzymać się od spożywania napojów energetycznych, kawy, mocnej czarnej herbaty, alkoholi, ponieważ zmienią obraz pulsu

Nie należy też czyścić języka szczoteczką ani usuwać z języka nalotu. Usunięcie nalotu może wprowadzić terapeutę w błąd. Z tego samego powodu nie należy przed wizytą spożywać produktów, które mogą czasowo zmienić kolor języka.

Ceny wizyt:
Wizyta pierwszorazowa – 250 zł
Wizyta kolejna – 150 zł

Zapisy na wizyty
📞 71 362 86 41

Powrót na górę