Położnictwo i prowadzenie ciąży


Ciąża to szczególne i niezapomniane przeżycie dla każdej kobiety, jednak bardzo ważne jest, aby przez cały ten wyjątkowy czasi po porodzie była pod właściwą opieką.

W naszym Centrum zapewniamy profesjonalną i kompleksową opiekę nad ciężarnymi oraz ich noszonymi pod sercem skarbami od momentu planowania ciąży, aż do rozwiązania.

Nasz zespół zbudowany z lekarzy, położnych i fizjoterapeutki okołoporodowej zadba o zdrowie mamy i jej maluszka, wsparcie i pomoc na każdym etapie ciąży, a także profesjonalne przygotowanie do porodu i naukę poprawnej pielęgnacji maluszka. Wieloletnie doświadczenie oraz ogromna wiedza naszych specjalistów, pozwalają na  profesjonalne prowadzenie ciąży, zarówno przebiegającej prawidłowo, jak i tej z komplikacjami.

 

KOMPLEKSOWE PROWADZENIE CIĄŻY 

Naszym piorytetem jest zdrowie mamy i jej maluszka, dlatego każda z Pacjentek, która zaobserwuje u siebie niepokojące objawy lub gorzej się poczuje, może liczyć na natychmiastowe przyjęcie przez swojego lekarza prowadzącego, lub w przypadku jego nieobecności, innego ginekologa-położnika.

Komfortowe i przestronne gabinety ginekologiczne oraz rodzinna atmosfera i życzliwość wszystkich pracowników, sprawiają, że odwiedziny w naszym Centrum są dla przyszłych mam czystą przyjemnością. W razie potrzeby każda z Pań może skonsultować się z położnymi, które są dostępne przez cały czas pracy Centrum.

Nasze położne w godzinach pracy Centrum wykonują także KTG płodu, a dokładnie kardiotokografię. Jest to nieinwazyjne badanie, które umożliwia monitorowanie pracy serca płodu oraz rejestrację czynności skurczowej mięśnia macicy. Rutynowe badanie trwa ok. 30 minut. Wynik przedstawiany jest w formie wykresu.  Badanie KTG to podstawowe badanie wykonywane w okresie ciąży.

OPIEKA OKOŁOPORODOWA

Każda z prowadzących ciążę w Centrum Medycznym Mediconcept  Pań może skorzystać z opieki naszej fizjoterapeutki okołoporodowej, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem ciąży oraz zapewnia wsparcie w opiece nad maluszkiem.

W ofercie:

SZKOŁA RODZENIA W UJĘCIU FIZJOTERAPEUTYCZNYM
Wszystkich przyszłych Rodziców zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach przygotowujących do porodu prowadzonych przez naszego fizjoterapeutę. Zajęcia dla przyszłych rodziców  odbywają się w kameralnej i miłej atmosferze. Uczestnictwo w zajęciach pozwala na przygotowanie się do nadchodzącego porodu (poprzez naukę m.in. prawidłowego oddychania oraz technik relaksacyjnych) i pierwszych dni macierzyństwa.

 

WARSZTATY POPORODOWE DLA RODZICÓW I NIEMOWLĄT
Rodziców wraz z maluszkami zapraszamy na warsztaty poporodowe, podczas których dowiedzą się jak prawidłowo pielęgnować swojego maluszka, nauczą się wykonywania masażu Shantalla, prawidłowego chustonoszenia, a także przejdą instruktaż resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

NAUKA CHUSTONOSZENIA
Prawidłowe chustonoszenie zapewnia bezpieczeństwo dla rodzica i dziecka, a także pomaga w budowaniu wyjątkowej więzi i bliskości. Umiejętnie zawiązana chusta pomaga przyjąć rodzicowi prawidłową postawę ciała, dzięki czemu niweluje ból pleców, a dodatkowo odciąża mięśnie dna miednicy nadwyrężone po ciąży i porodzie. Prawidłowo dobrana i zawiązana chusta niesie również szereg korzyści dla dziecka – zapewniając prawidłowe ułożenie kręgosłupa, miednicy i biodra oraz wpierając jego fizjologiczny rozwój.  Podczas naszych warsztatów chustonoszenia rodzice dowiedzą się, jak prawidłowo dobrać oraz użytkować chustę.

 

TRENINGI DLA KOBIET W CIĄŻY
Trening funkcjonalny w wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu (piłki, taśmy, równoważnie, obciążenia, TRX)  ma na celu wspomaganie prawidłowego przebiegu ciąży oraz minimalizację zmian patofizjologicznych, do których dochodzi w wyniku ciąży. Trening zawiera również ćwiczenia przygotowujące do porodu siłami natury. Podczas wizyty przyszłe mamy otrzymają również cenne wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do porodu i pierwszych dni macierzyństwa.

 

TRENINGI DLA KOBIET PO PORODACH
Szczęśliwa i zadowolona mama to szczęśliwe dziecko. Dzięki specjalnym zestawom ćwiczeń, treningi z naszą fizjoterapeutką przyśpieszą proces powrotu do formy i  sprawności, a w efekcie dobrego samopoczucia. Mamy borykające się z bólami spowodowanymi blizną po cięciu cesarskim mogą skorzystać z terapii blizny (mobilizacji blizny). W Centrum Medycznym Mediconcept dbamy również o Panie, do których doszło do rozejścia mięśnia prostego brzucha.

 

Prowadzenie ciąży Wrocław – 71 362 86 41

dr n. med. Wiktor Jarosz

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:00 - 14:00
WT
08:00 - 14:00
ŚR
08:00 - 14:00
CZ
08:00 - 14:00
PT
-
Wiktor Jarosz - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Renata Grodzińska

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
14:40 - 19:00
WT
-
ŚR
08:20 - 18:00
CZ
-
PT
09:00 - 18:00
Renata Grodzińska - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Piotr Halama

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:40 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
08:40 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
08:40 - 13:00
Piotr Halama - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Marta Górecka-Balcerek

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
09:00 - 14:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
09:00 - 14:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
09:00 - 14:00
Marta Górecka-Balcerek - ZnanyLekarz.pl

Jolanta Pulcer

Starsza położna

PN
-
WT
-
ŚR
-
CZ
-
PT
-

Małgorzata Koletas-Sorbian

Starsza położna

PN
-
WT
-
ŚR
-
CZ
-
PT
-
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę