Laserowy lifting powiek i okolic oka

Laserowy lifting powiek 

Laserowy lifting powiek SmoothEye wykonywany laserem FOTONA to lifting laserowy okolicy oka stosowany na powiekę górną oraz dolną! 

Zabieg jest nieinwazyjny oraz nie przerywa ciągłości skóry – nie stosuje się skalpela, ani nie zakłada szwów, w związku z czym zabieg nie generuje ryzyka powstania blizn ani problemów z prawidłowym gojeniem się skóry.

 

Na czym polega laserowy lifting powiek?

Zabieg laserowego liftingu powiek Fotona polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry powiek i okolicy oka w specjalnym nieablacyjnym trybie laserowym SMOOTH, w wyniku czego dochodzi do natychmiastowego skrócenia wiotkich włókien kolagenowych skóry powiek, a w dłuższym okresie również do ich stopniowej przebudowy oraz tworzenia nowych, zdrowych i silnych włókien. Zabieg ma na celu redukcję zmarszczek, a także poprawę wiotkości i elastyczności skóry w obszarach zabiegowych wokół oczu. W efekcie zabiegu zmniejszona jest wiotkość górnych powiek, zostają one również podniesione, co widocznie poprawia kształt oka oraz może sprawić, że skóra zyska młodszy i świeższy wygląd.

 

Zabieg ten stosujemy na całą okolicę oka:
– górną powiekę
– powiekę dolną
– skronie oraz obszar pod brwiami

Lifting powiek

Przebieg zabiegu

Wizyta rozpoczyna się przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu zdrowotnego i wykluczeniem przeciwwskazań. Następnie lekarz, po znieczuleniu gałki ocznej za pomocą specjalistycznych kropli, aplikuje na nią specjalistyczną soczewkę ochronną i przystępuje do zabiegu. W celu uniknięcia odczuć bólowych i dyskomfortu – skóra podczas zabiegu chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza.

 

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu oraz w dniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. W niektórych przypadkach może również wystąpić uczucie napiętej skóry w okolicach oczu. Stan ten ustępuje  jednak po 2-3 dniach. Poza tym, pacjent od razu po zabiegu może powrócić do normalnego funkcjonowania. Przez miesiąc po wykonanym zabiegu należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym oraz stosować kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym  SPF 50.

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania czasowe

 • kuracja retinoidami doustnymi (należy odczekać 6 miesięcy od skończenia terapii)
 • przyjmowanie leków (tetracykliny, sulfonamidy) i ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec, bratek) (należy odczekać 4 tygodnie)
 • aktywna opryszczka oraz aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) oraz stany zapalne i alergiczne w miejscu zabiegu
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (aspiryny), wysokich stężeń wit. A (w tym B-karotenu) i E   – należy odczekać 1 tydzień

Przeciwwskazania bezwględne

  • ciąża oraz karmienie piersią
  • choroby skórne i autoimmunologiczne: (łuszczyca, bielactwo, ŁZS)
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • zaburzenia krzepnięcia krwi (hemofilia) i stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
  • nowotwory
  • padaczka
  • rozrusznik serca
  • implanty w miejscu zabiegu, tatuaże w miejscu zabiegu
  • infekcja i ogólne osłabienie odporności organizmu

 

Lifting powiek Wrocław – 71 362 86 41

Laserowy lifting powiek – 71 362 86 41

lek. Zbigniew Sycz

Specjalista medycyny estetycznej/anestezjolog

PN
14:00-19:00
WT
-
ŚR
-
CZ
-
PT
-
Zbigniew Sycz - ZnanyLekarz.pl

dr. n. med. i n. o zdr. lek. dent. Klaudia Kazubowska – Machnowska

Dentysta/Specjalista medycyny estetycznej

PN
-
WT
14:45 - 19:00
ŚR
14:45 - 19:00
CZ
14:45 - 19:00
PT
14:30 - 19:00
Klaudia Kazubowska-Machnowska - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę