Masaż Kobido – japońska technika masażu twarzy
Masaż Kobido nazywany jest również niechirurgicznym liftingiem twarzy. To japońska technika masażu twarzy, poparta wieloletnią tradycją oraz wiedzą dalekowschodnich mistrzów.
Ma pozytywny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale i na samopoczucie – wspaniale radzi sobie z likwidacją stresu! Masaż Kobido podlega ściśle określonym regułom, które bazują na kulturze medycyny chińskiej. Ciekawostką jest to, że masaż był zarezerwowany jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej oraz szlachetnie urodzonych. Teraz dostępny jest w naszym Centrum dla wszystkich!
Na czym polega masaż Kobido?
Rytuał Kobido, dzięki złożoności ruchów oraz intensywności, wpływa na głębsze warstwy skóry oraz mięśni. Co więcej, nie jest to zwykły masaż, ale masaż, którym silnie wpływamy na cały organizm poprzez pracę na punktach akupresurowych. Stymulując te punkty poprawiamy funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Dzięki temu polepsza się również stan zdrowia, samopoczucie oraz następuje pobudzenie energii życiowej.
Rytuał składa się z V etapów. Każdy z nich jest niezwykle ważny i żadnego nie można pominąć.
I etap – oczyszczająco-pielęgnacyjny. Polega na dokładnym demakijażu oraz odpowiednim przygotowaniu skóry do pozostałych etapów.
II etap – wprowadzenie i odprężenie (masaż relaksacyjny) – Kobido rozpoczyna się masażem tkanek głębokich twarzy, głowy, szyi, dekoltu i karku, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi, rozluźnienie mięśni oraz pozbycie się napięcia.
III etap – oczyszczająco – detoksykujący (drenaż limfatyczny). W tym etapie skupiamy się na naczyniach limfatycznych i zawartej w nich limfie. Dzięki drenażowi limfatycznemu nie tylko usuwamy toksyny, obrzęki, cienie oraz worki pod oczami, ale i wspomagamy odżywienie tkanek i poprawiamy dopływ świeżej krwi, pełnej składników odżywczych.
IV etap – liftingujący. To najbardziej intensywna część całego zabiegu, która opiera się szybkich, mocnych i głębokich ruchach liftingujących. W tym etapie wykonujemy ruchy takie, jak: delikatne pociągnięcia, oklepywanie, wibracje, szybkie szczypanie, ugniatanie, rolowanie i głębokie wygładzanie skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik masażu stymulujemy pracę naszych tkanek, organizmu, poprawiamy elastyczność twarzy oraz wygładzamy ją – dochodzi do naturalnego liftingu twarzy.
V etap – energetyzujący (akupresura). Akupresura, czyli uciskanie konkretnych punktów na ciele, oddziałuje na cały organizm, przywracając mu równowagę energetyczną. Pobudza również ukrwienie w masowanych obszarach, co wpływa na poprawę kondycji i owalu skóry oraz przywraca harmonię całego organizmu.
Efekty masażu Kobido
Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym masażu. W zależności od skóry, masaż powinno się wykonywać co miesiąc/co dwa miesiące. Masaż można wykonywać w czasie ciąży oraz karmienia piersią.
Efekty:
- Promienna, natleniona i odżywiona skóra
- Wygładzenie zmarszczek
- Redukcja worków pod oczami
- Podniesienie opadających powiek
- Poprawa owalu twarzy
- Usunięcie toksyn
- Rozluźnienie napięcia mięśniowego
- Głęboki Relaks
- Poprawa samopoczucia
- Pobudzenie przepływu energii życiowej Qi
Masaż Kobido – przeciwwskazania
Masaż Kobido jest naturalny i bezinwazyjny. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonania:
- aktywny trądzik
- trądzik różowaty
- ostre stany zapalne organizmu, gorączka
- stany zapalne skóry
- przerwanie ciągłości skóry
- opryszczka
- wysokie nadciśnienie tętnicze
- świeżo wyrwany ząb i stany ropne okołozębowe
- cera naczynkowa
- nowotwory