Laserowe usuwanie zmian skórnych

 

Włókniaki, tłuszczaki, kaszaki, prosaki to zmiany skórne, które poza aspektem estetycznym, bardzo często znajdują się w miejsach, o które zahaczamy, pocieramy, przez co powodują ból i krwawienie. Powstają w wyniku urazów, zmian hormonalnych, predyspozycji genetycznych, wpływu środowiska. W naszym Centrum Medycznym Mediconcept we Wrocławiu z powodzeniem stosujemy laserowe usuwanie zmian skórnych z użyciem najnowocześniejszego na rynku lasera Fotona LightWalker.

Laserowe usuwanie zmian skórnych – alternatywa dla skalpela

Laserowe usuwanie łagodnych zmian skórnych jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Daje trwały efekt, raz usunięta zmiana nie odrasta. Nie wymaga zakładania szwów. Krwawienie z usuwanej zmiany jest minimalne i dzięki zjawisku koagulacji zanika niemal natychmiast po laseroterapii.

 

Laserowe usuwanie pieprzyków wrocław

Zmiana skórna -przed, w trakcie i bezpośrednio po zabiegu

 

Za pomocą lasera Er: YAG usuwamy następujące łagodne zmiany skórne:

  • Brodawki łojotokowe
  • Kaszaki
  • Znamiona naskórkowe
  • Prosaki
  • Kępki żółte
  • Gruczolaki
  • Brodawki płaskie
  • Brodawczaki włóknisto-nabłonkowe
  • Włókniaki

 

 

 

 

 

Na czym polega zabieg laserowego usuwania zmian skórnych?

Laserowe usuwanie zmian skórnych przy pomocy systemu FOTONA jest przede wszystkim nowoczesną, skuteczną i bezpieczną metodą. Polega na stopniowym, warstwowym odparowaniu tkanki (ablacji)  za pomocą energii światła zawartej w wiązce laserowa.  Dodatkowo laser zapewnia hemostazę, ograniczając powstawanie krwiaków i zapewniając bardziej komfortowe leczenie. Po zabiegu laserowym pozostaje mała ranka, która szybko się goi.

 

Laserowe usunięcie zmiany bezpośrednio po zabiegu

 

 

Zalety lasera

Dzięki małemu rozmiarowi wiązki, zabieg jest niezwykle precyzyjny i mniej inwazyjny niż tradycyjne metody chirurgiczne. Można porównać go do wycierania tkanki gumką, warstwa po warstwie, aż do całkowitego usunięcia zmiany. W przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania zmian skórnych, po zabiegu laserowym pozostaje mała ranka w miejscu zabiegu, która szybko się goi, a ślady po zmianie są znacznie mniej widoczne. Przy zmianach do dwóch centymetrów nie ma potrzeby szycia, dzięki czemu ryzyko powstania blizny jest bardzo małe. Zabieg jest sterylny, więc tkanka dużo szyciej się goi. Zazwyczaj po tygodniu od zabiegu, nie ma już po nim śladu.

Dzięki dużej precyzji działania lasera, specjalista przeprowadzający zabieg usuwa jedynie daną zmianę bez naruszania zdrowych tkanek, dzięki czemu zabieg jest znacznie krótszy, a komfort pacjenta jest znacznie wyższy niż przy usuwaniu chirurgicznym. Laserem możemy usuwać zmiany na każdej części ciała, również w miejscach niedostępnych dla skalpela, na przykład na powiece lub w okolicach oczu, błonach śluzowych,  czy nawet w miejscach intymnych.Co ważne, laserowe usuwanie zmian zapewnia trwały efekt – raz usunięta zmiana nie odrasta już w tym miejscu.

 

Laserowe usuwanie zmian na oku Wrocław

 

Podstawą do zabiegu laserowego powinna być ocena zmiany za pomocą badania dermatoskopowego, które ma na celu wykluczenie ewentualnych schorzeń.

lek. Ewa Czerchawska-Jarosz

Stomatolog/Specjalista medycyny estetycznej

PN
14:00 - 19:00
WT
09:00 - 13:30
ŚR
14:00 - 19:00
CZ
09:00 - 13:30
PT
-
Ewa Czerchawska-Jarosz - ZnanyLekarz.pl

dr. n. med. i n. o zdr. lek. dent. Klaudia Kazubowska – Machnowska

Dentysta/Specjalista medycyny estetycznej

PN
-
WT
14:45 - 19:00
ŚR
14:45 - 19:00
CZ
14:45 - 19:00
PT
14:30 - 19:00
Klaudia Kazubowska-Machnowska - ZnanyLekarz.pl

lek. Anna Grabowska-Hołysz

Stomatolog/Specjalista medycyny estetycznej

PN
8:20 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
8:20 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
8:20 - 13:00

lek. dent. Agnieszka Cholewa

Dentysta/Specjalista medycyny estetycznej

PN
-
WT
-
ŚR
-
CZ
-
PT
9:30-19:00
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę