Fotel BTL EMSELLA

BTL EMSELLA – Fotel do ćwiczeń mięśni dnia miednicy.

 

Mięśnie Kegla (inaczej mięśnie dna miednicy) odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej (m.in. pęcherza moczowego, odbytu) oraz działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego. Odgrywają również dużą rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego ciała w związku z normalnymi procesami starzenia się organizmu, porodem, menopauzą czy intensywnymi treningami kondycja mięśni dna miednicy ulega pogorszeniu. Zmiany te są bezpośrednio związane z nietrzymaniem moczu oraz pogorszeniem satysfakcji seksualnej.

Mięśnie dna miednicy u kobiet

Dobrze wzmocnione mięśnie dna miednicy u kobiet, nie tylko ułatwiają poród, ale i przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka. Silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną i intensyfikują orgazm. Podczas kichania, śmiechu, dźwignięcia, uprawiania aktywności fizycznej – mięśnie dna miednicy odruchowo szybko się kurczą żeby nie doszło do niekontrolowanego wypływu moczu. Zbyt słabe, mogą przyczyniać się do wysiłkowego nietrzymania moczu.

Mięśnie dna miednicy u mężczyzn

U mężczyzn mięśnie Kegla wyściełają miednicę, rozciągając się od kości ogonowej do łonowej, a dodatkowo oplatają podstawę penisa. W związku z tym dobra kondycja mięśni dna miednicy ma duży wpływ na sprawność seksualną mężczyzny – wzmacnia erekcję, zwiększa ilość nasienia, pozwala kontrolować wytrysk i intensyfikuje orgazm. Silne mięśnie kegla to lepsza i dłuższa erekcja oraz silniejszy orgazm. Trening mięśni dna miednicy u mężczyzn jest również pomocny w profilaktyce nietrzymania moczu oraz chorób prostaty.

 

Czym jest fotel BTL EMSELLA?

Fotel BTL EMSELLA to urządzenie, które wykonuje za nas trening mięśni dna miednicy.

Siłownia dla mięśni odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań. Pełna seria to 8 zabiegów. Silniejsze mięśnie dna miednicy przyczyniają się do zmniejszenia problemu nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny wypracowany w podczas serii zabiegów sprawia, że jesteśmy w stanie lepiej samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy!

Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Metoda działania opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. Jest to skoncentrowane pole elektromagnetyczne, którego działanie pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy.

Podczas zabiegu wystarczy usiąść na specjalnie skonstruowanym do tego zabiegu fotelu, który połączony jest z aparatem. Fotel BTL EMSELLA posiada certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration), jako urządzenie przeznaczone do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Pojedyncza, 28-minutowa sesja wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy wysokiej intensywności. Dla wzmocnienia mięśni dna miednicy ważna jest też długość trwania skurczu, a także odpowiednia relaksacja mięśni. Urorehabilitanci wskazują, że większość kobiet wykonuje ćwiczenia Kegla niewłaściwie: z reguły za szybko, za słabo, bez odpowiedniego rozluźniania mięśni. HIFEM nie tylko wywołuje intensywne skurcze, lecz także odpowiednio je utrzymuje i relaksuje mięśnie.

 

Technologia HIFEM – co to jest?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie kontroli mięśniowo-nerwowej w obszarze dna miednicy. HIFEM pozwala na bezinwazyjny przepływ prądów elektrycznych, dlatego trening z użyciem fotela EMSELLA nie wymaga zdejmowania odzieży.

HIFEM modyfikuje strukturę mięśni, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.

Skuteczność technologii HIFEM wynika z tego, że jest ona w stanie wywołać i utrzymać przez kilka sekund intensywne skurcze mięśni dna miednicy. W trakcie jednego treningu na fotelu BTL EMSELLA wywoływane są tysiące takich skurczy. Są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie np. ćwiczeniami Kegla.

Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami dna miednicy, mają sporą trudność, by osiągnąć taki poziom, a tym bardziej odpowiednio długo go utrzymać, a następnie prawidłowo zrelaksować mięśnie. Taki prawidłowy trening wykonuje za nich Emsella, fotel emitujący HIFEM.

 

 

BTL EMSELLA – dla niej i dla niego

Zabieg EMSELLA przeznaczony jest dla wszystkich osób, które:

– mimowolnie gubią mocz podczas podskakiwania, kichania, kaszlu, śmiechu, gwałtownej zmiany pozycji

– odczuwają częste parcie na mocz (częściej niż co 2 godziny) lub czują nagłą potrzebę oddania moczu, której nie są w stanie opanować

– regularnie wykonują wysiłkowe ćwiczenia fizyczne z podnoszeniem ciężarów

– odczuwają mniejszą satysfakcję seksualną

– mają obniżone libido

– planują zajście w ciąże (kobiety)

– są po porodzie (kobiety)

– są w okresie menopauzy lub po menopauzie (kobiety)

– borykają się z problemem przedwczesnego wytrysku (mężczyźni)

– chcą wydłużyć czas erekcji (mężczyźni)

– chcą zwiększyć ilość nasienia (mężczyźni)

 

Przed zabiegiem

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest wizyta kwalifikacyjna u ginekologa lub uroginekologa (kobiety) lub urologa (mężczyźni). Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Dla komfortu prosimy pacjenta, by założył w dniu zabiegu luźniejszą odzież. Chodzi o to, by móc elastycznie dopasować ciało do treningu na fotelu EMSELLA.

Przed wykonaniem serii zabiegów zachęcamy do skorzystania z wizyty u uroginekologa z kompleksową diagnostyką dna miednicy, która pozwoli na precyzyjne określenie typu nietrzymania moczu oraz indywidualne dobranie metod zabiegowych.

Przeciwwskazania

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ginekologiczna i urologiczna, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zabiegu nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, podczas menstruacji, w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe, u osób posiadających rozrusznik serca, u kobiet z miedzianą wkładką domaciczną, u osób cierpiących na niewydolność płuc lub choroby serca.

 

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności i nie wymaga żadnego specjalnego postępowania. To co może, ale nie musi, wystąpić to przejściowa bolesność oraz skurcze mięśni dna miednicy. Całkowicie normalnym, także rzadko występującym, odczuciem jest również przejściowy ból stawów lub ścięgien oraz czasowe zaczerwienienie skóry.

 

Przebieg zabiegu

Pacjent siada w ubraniu na specjalnym fotelu, który przez 28 minut, za pomocą fal elektromagnetycznych, wykonuje za niego trening mięśni dna miednicy.
Standardowa terapia to 8 zabiegów powtarzanych w odstępach 2-3 dni.

W praktyce oznacza to z reguły 2 zabiegi w tygodniu wykonywane przez 4 tygodnie.

 

 

BTL EMSELLA Wrocław – 71 362 86 41

 

 

dr n. med. Wiktor Jarosz

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:00 - 14:00
WT
08:00 - 14:00
ŚR
08:00 - 14:00
CZ
08:00 - 14:00
PT
-
Wiktor Jarosz - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Renata Grodzińska

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
14:40 - 19:00
WT
-
ŚR
08:20 - 18:00
CZ
-
PT
09:00 - 18:00
Renata Grodzińska - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Marek Pochwałowski

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
15:20 - 19:00
WT
-
ŚR
-
CZ
08:40 - 12:00
PT
08:40 - 12:00
Marek Pochwałowski - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Piotr Halama

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:40 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
08:40 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
08:40 - 13:00
Piotr Halama - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Marta Górecka-Balcerek

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
09:00 - 14:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
09:00 - 14:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
09:00 - 14:00
Marta Górecka-Balcerek - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę