Fotel BTL EMSELLA

BTL EMSELLA – silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie!

 

Mięśnie Kegla (inaczej mięśnie dna miednicy) odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej (m.in. pęcherza moczowego, odbytu) oraz działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego.  Odgrywają również dużą rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego ciała W związku z normalnymi procesami starzenia się organizmu, porodem, menopauzą czy intensywnymi treningami kondycja mięśni dna miednicy ulega pogorszeniu. Zmiany te są bezpośrednio związane z nietrzymaniem moczu oraz pogorszeniem satysfakcji seksualnej.

 Mięśnie dna miednicy u kobiet
Dobrze wzmocnione mięśnie dna miednicy u kobiet, nie tylko ułatwiają poród, ale i przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka.  Silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną i intensyfikują orgazm. Podczas kichania, śmiechu, dźwignięcia, uprawiania aktywności fizycznej – mięśnie dna miednicy odruchowo szybko się kurczą żeby nie doszło do niekontrolowanego wypływu moczu. Zbyt słabe, mogą przyczyniać się do wysiłkowego nietrzymania moczu.

Mięśnie dna miednicy u mężczyzn
U mężczyzn mięśnie Kegla wyściełają miednicę, rozciągając się od kości ogonowej do łonowej, a dodatkowo oplatają podstawę penisa. W związku z tym dobra kondycja mięśni dna miednicy ma duży wpływ na sprawność seksualną mężczyzny – wzmacnia erekcję, zwiększa ilość nasienia, pozwala kontrolować wytrysk i intensyfikuje orgazm. Silne mięśnie kegla  to lepsza i dłuższa erekcja oraz silniejszy orgazm. Trening mięśni dna miednicy u mężczyzn  jest również pomocny w profilaktyce nietrzymania moczu oraz chorób prostaty.

W Centrum Medycznym Mediconcept, jako jedyni we Wrocławiu oferujemy przełomową i bezinwazyjną metodę wzmacniania mięśni dna miednicy w 3 tygodnie – fotel BTL EMSELLA. 

 

 

Czym jest fotel BTL EMSELLA?

Fotel BTL EMSELLA to urządzenie, które wykonuje za nas prawidłowy i niezwykle intensywny trening mięśni dna miednicy. Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kontrolę nad ich pracą. Siłownia dla mięśni dna miednicy odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań. Pełna seria 8 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny wypracowany w zaledwie 3 tygodnie sprawia, że jesteśmy w stanie samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy!

FOTEL BTL EMSELLA to najnowsze i najnowocześniejsze urządzenie do wzmacniania mięśni dna miednicy. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM  w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Kluczowa skuteczność opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. Jest to niezwykle silne skoncentrowane pole elektromagnetyczne. Wysoka intensywność tego pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy.

Zabieg jest prosty i bezbolesny dla pacjenta. Wystarczy usiąść na specjalnie skonstruowanym do tego zabiegu fotelu, który połączony jest z aparatem. Fotel BTL EMSELLA posiada certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration), jako urządzenie skuteczne w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Pojedyncza, 28-minutowa sesja wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy o supermaksymalnej intensywności. Dla wzmocnienia mięśni dna miednicy ważna jest też długość trwania skurczu, a także odpowiednia relaksacja mięśni. Urorehabilitanci wskazują, że większość kobiet wykonuje ćwiczenia Kegla niewłaściwie: z reguły za szybko, za słabo, bez odpowiedniego rozluźniania mięśni. HIFEM nie tylko wywołuje intensywne skurcze, lecz także odpowiednio je utrzymuje i relaksuje mięśnie. To najlepszy trening dla mięśni dna miednicy.

Wystarczy tylko osiem 30 minutowych sesji systemem BTL EMSELLA,  aby wzmocnić swoje mięśnie dna miednicy. Jest to pierwszy tak zaawansowany kontrolowalny system do wzmacniania mięśni, a zarazem profilaktyki i leczenia nietrzymania moczu.

 

Technologia HIFEM – co to jest?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie kontroli mięśniowo-nerwowej w obszarze dna miednicy. Zaawansowana technologia HIFEM pozwala na bezinwazyjny przepływ prądów elektrycznych, dlatego trening z użyciem fotela EMSELLA nie wymaga zdejmowania odzieży.

HIFEM modyfikuje strukturę mięśni, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.

Skuteczność technologii HIFEM wynika z tego, że jest ona w stanie wywołać i utrzymać przez kilka sekund supermaksymalne skurcze mięśni dna miednicy. W trakcje jednego treningu na fotelu BTL EMSELLA wywoływane są tysiące takich skurczy. Są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie np. ćwiczeniami Kegla.

Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami dna miednicy, nie są w stanie osiągnąć takich poziomów, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać, a następnie prawidłowo zrelaksować mięśnie. Taki prawidłowy i intensywny trening wykonuje za nich Emsella, krzesło emitujące HIFEM. Technologia ta intensywnie pobudza mięśnie, wzmacnia je i relaksuje.

Dzięki serii zabiegów mięśnie dna miednicy odzyskują sprawność, uczą się na nowo prawidłowego funkcjonowania, co byłoby czasochłonne i często trudne kondycyjnie dla pacjenta, gdyby zastosować tylko ćwiczenia Kegla lub inne techniki bez wykorzystania technologii. Ważne jest także to, że samodzielne trenowanie mięśni dna miednicy wykonywane jest często nieprawidłowo (np. skurcze dotyczą niewłaściwych grup mięśni, są zbyt szybkie, bez odpowiednio długiego rozluźniania) i nie daje pożądanych efektów. Technologia HIFEM wzmacniając mięśnie ułatwia późniejsze, samodzielne treningi mięśni dna miednicy.

 

BTL EMSELLA – dla niej i dla niego

Zabieg EMSELLA zalecany jest wszystkim osobom, które:
– mimowolnie gubią mocz podczas podskakiwania, kichania, kaszlu, śmiechu, gwałtownej zmiany pozycji
– odczuwają częste parcie na mocz (częściej niż co 2 godziny) lub czują nagłą potrzebę oddania moczu, której nie są w stanie opanować
– regularnie wykonują wysiłkowe ćwiczenia fizyczne z podnoszeniem ciężarów
– odczuwają mniejszą satysfakcję seksualną
– mają obniżone libido
– planują zajście w ciąże (kobiety)
– są po porodzie (kobiety)
– są w okresie menopauzy lub po menopauzie (kobiety)
– borykają się z problemem przedwczesnego wytrysku (mężczyźni)
– chcą wydłużyć czas erekcji (mężczyźni)
– chcą zwiększyć ilość nasienia (mężczyźni)

 

Zdumiewające rezultaty

Pierwsze efekty odczuwalne są po 2-3 zabiegach. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii otrzymujemy:
– wzmocnienie mięśni Kegla
– redukcję problemu nietrzymania moczu
– intensyfikację doznań seksualnych
– zwiększenie libido
– zwiększenie i wydłużenie erekcji (mężczyźni)
– kontrolę wytrysku – możliwość przytrzymania erekcji i opóźnienia wytrysku (mężczyźni)
– zwiększenie ilości nasienia (mężczyźni)

 

Przed zabiegiem

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest wizyta kwalifikacyjna u ginekologa lub uroginekologa (kobiety) lub urologa (mężczyźni). Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Dla komfortu prosimy pacjenta, by założył w dniu zabiegu luźniejszą odzież. Chodzi o to, by móc elastycznie dopasować ciało do treningu na krześle EMSELLA.

Przed wykonaniem serii zabiegów zachęcamy do skorzystania z wizyty u uroginekologa z kompleksową diagnostyką dna miednicy, która pozwoli na precyzyjne określenie typu nietrzymania moczu oraz indywidualne dobranie najnowocześniejszych metod zabiegowych.

Przeciwwskazania

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ginekologiczna i urologiczna, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zabiegu nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, podczas menstruacji, w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe, u osób posiadających rozrusznik serca, u kobiet z miedzianą wkładką domaciczną, u osób cierpiących na niewydolność płuc lub choroby serca.

 

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności i nie wymaga żadnego specjalnego postępowania. To co może, ale nie musi, wystąpić to przejściowa bolesność oraz skurcze mięśni dna miednicy. Całkowicie normalnym, także rzadko występującym, odczuciem jest również przejściowy ból stawów lub ścięgien oraz czasowe zaczerwienienie skóry.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg  jest bardzo komfortowy. Pacjent siada w ubraniu na specjalnym fotelu, który przez 28 minut, za pomocą fal elektromagnetycznych, wykonuje za niego trening mięśni dna miednicy. Wystarczy tylko 8 sesji systemem BTL EMSELLA,  aby zapomnieć o uciążliwym problemie. Standardowa terapia  to 8 zabiegów powtarzanych w odstępach 2-3 dni. W praktyce oznacza to z reguły 2 zabiegi w tygodniu wykonywane przez 4 tygodnie.
 Jest to pierwszy tak zaawansowany kontrolowalny system do leczenia nietrzymania moczu i treningu mięśni Kegla.

Nie czekaj, umów się już dziś!

 

 

BTL EMSELLA Wrocław – 71 362 86 41

 

 

dr n. med. Wiktor Jarosz

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:00 - 14:00
WT
08:00 - 14:00
ŚR
08:00 - 14:00
CZ
08:00 - 14:00
PT
-

dr n. med. Renata Grodzińska

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
14:40 - 19:00
WT
-
ŚR
08:20 - 18:00
CZ
-
PT
09:00 - 18:00
Renata Grodzińska - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Marek Pochwałowski

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
15:20 - 19:00
WT
-
ŚR
-
CZ
08:40 - 12:00
PT
08:40 - 12:00
Marek Pochwałowski - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Piotr Halama

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:40 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
08:40 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
08:40 - 13:00
Piotr Halama - ZnanyLekarz.pl

dr n. med. Marta Górecka-Balcerek

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
09:00 - 14:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
09:00 - 14:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
09:00 - 14:00
Marta Górecka-Balcerek - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę