BTL EMSELLA – Fotel do ćwiczeń mięśni dnia miednicy.
Mięśnie Kegla (inaczej mięśnie dna miednicy) odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej (m.in. pęcherza moczowego, odbytu) oraz działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego. Odgrywają również dużą rolę w zapewnieniu stabilizacji centralnej naszego ciała w związku z normalnymi procesami starzenia się organizmu, porodem, menopauzą czy intensywnymi treningami kondycja mięśni dna miednicy ulega pogorszeniu. Zmiany te są bezpośrednio związane z nietrzymaniem moczu oraz pogorszeniem satysfakcji seksualnej.
Mięśnie dna miednicy u kobiet
Dobrze wzmocnione mięśnie dna miednicy u kobiet, nie tylko ułatwiają poród, ale i przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka. Silne mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną i intensyfikują orgazm. Podczas kichania, śmiechu, dźwignięcia, uprawiania aktywności fizycznej – mięśnie dna miednicy odruchowo szybko się kurczą żeby nie doszło do niekontrolowanego wypływu moczu. Zbyt słabe, mogą przyczyniać się do wysiłkowego nietrzymania moczu.
Mięśnie dna miednicy u mężczyzn
U mężczyzn mięśnie Kegla wyściełają miednicę, rozciągając się od kości ogonowej do łonowej, a dodatkowo oplatają podstawę penisa. W związku z tym dobra kondycja mięśni dna miednicy ma duży wpływ na sprawność seksualną mężczyzny – wzmacnia erekcję, zwiększa ilość nasienia, pozwala kontrolować wytrysk i intensyfikuje orgazm. Silne mięśnie kegla to lepsza i dłuższa erekcja oraz silniejszy orgazm. Trening mięśni dna miednicy u mężczyzn jest również pomocny w profilaktyce nietrzymania moczu oraz chorób prostaty.
Czym jest fotel BTL EMSELLA?
Fotel BTL EMSELLA to urządzenie, które wykonuje za nas trening mięśni dna miednicy.
Siłownia dla mięśni odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań. Pełna seria to 8 zabiegów. Silniejsze mięśnie dna miednicy przyczyniają się do zmniejszenia problemu nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny wypracowany w podczas serii zabiegów sprawia, że jesteśmy w stanie lepiej samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy!
Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Metoda działania opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. Jest to skoncentrowane pole elektromagnetyczne, którego działanie pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy.
Podczas zabiegu wystarczy usiąść na specjalnie skonstruowanym do tego zabiegu fotelu, który połączony jest z aparatem. Fotel BTL EMSELLA posiada certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration), jako urządzenie przeznaczone do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.
Pojedyncza, 28-minutowa sesja wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy wysokiej intensywności. Dla wzmocnienia mięśni dna miednicy ważna jest też długość trwania skurczu, a także odpowiednia relaksacja mięśni. Urorehabilitanci wskazują, że większość kobiet wykonuje ćwiczenia Kegla niewłaściwie: z reguły za szybko, za słabo, bez odpowiedniego rozluźniania mięśni. HIFEM nie tylko wywołuje intensywne skurcze, lecz także odpowiednio je utrzymuje i relaksuje mięśnie.
Technologia HIFEM – co to jest?
HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Jej głównym zadaniem jest przywrócenie kontroli mięśniowo-nerwowej w obszarze dna miednicy. HIFEM pozwala na bezinwazyjny przepływ prądów elektrycznych, dlatego trening z użyciem fotela EMSELLA nie wymaga zdejmowania odzieży.
HIFEM modyfikuje strukturę mięśni, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.
Skuteczność technologii HIFEM wynika z tego, że jest ona w stanie wywołać i utrzymać przez kilka sekund intensywne skurcze mięśni dna miednicy. W trakcie jednego treningu na fotelu BTL EMSELLA wywoływane są tysiące takich skurczy. Są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie np. ćwiczeniami Kegla.
Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami dna miednicy, mają sporą trudność, by osiągnąć taki poziom, a tym bardziej odpowiednio długo go utrzymać, a następnie prawidłowo zrelaksować mięśnie. Taki prawidłowy trening wykonuje za nich Emsella, fotel emitujący HIFEM.
BTL EMSELLA – dla niej i dla niego
Zabieg EMSELLA przeznaczony jest dla wszystkich osób, które:
– mimowolnie gubią mocz podczas podskakiwania, kichania, kaszlu, śmiechu, gwałtownej zmiany pozycji
– odczuwają częste parcie na mocz (częściej niż co 2 godziny) lub czują nagłą potrzebę oddania moczu, której nie są w stanie opanować
– regularnie wykonują wysiłkowe ćwiczenia fizyczne z podnoszeniem ciężarów
– odczuwają mniejszą satysfakcję seksualną
– mają obniżone libido
– planują zajście w ciąże (kobiety)
– są po porodzie (kobiety)
– są w okresie menopauzy lub po menopauzie (kobiety)
– borykają się z problemem przedwczesnego wytrysku (mężczyźni)
– chcą wydłużyć czas erekcji (mężczyźni)
– chcą zwiększyć ilość nasienia (mężczyźni)
Przed zabiegiem
Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest wizyta kwalifikacyjna u ginekologa lub uroginekologa (kobiety) lub urologa (mężczyźni). Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Dla komfortu prosimy pacjenta, by założył w dniu zabiegu luźniejszą odzież. Chodzi o to, by móc elastycznie dopasować ciało do treningu na fotelu EMSELLA.
Przed wykonaniem serii zabiegów zachęcamy do skorzystania z wizyty u uroginekologa z kompleksową diagnostyką dna miednicy, która pozwoli na precyzyjne określenie typu nietrzymania moczu oraz indywidualne dobranie metod zabiegowych.
Przeciwwskazania
Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ginekologiczna i urologiczna, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zabiegu nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, podczas menstruacji, w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe, u osób posiadających rozrusznik serca, u kobiet z miedzianą wkładką domaciczną, u osób cierpiących na niewydolność płuc lub choroby serca.
Po zabiegu
Przebieg zabiegu
Pacjent siada w ubraniu na specjalnym fotelu, który przez 28 minut, za pomocą fal elektromagnetycznych, wykonuje za niego trening mięśni dna miednicy.
Standardowa terapia to 8 zabiegów powtarzanych w odstępach 2-3 dni.
W praktyce oznacza to z reguły 2 zabiegi w tygodniu wykonywane przez 4 tygodnie.
BTL EMSELLA Wrocław – 71 362 86 41