Mezoterapia kolagenem

Czym jest kolagen?

Kolagen w naszym organizmie funkcjonuje jako podstawowy budulec skóry.  Odpowiedzialny jest za dobry stan skóry – utrzymanie jej odpowiedniego napięcia, gęstości, sprężystości oraz nawilżenia. Ma również wpływ na właściwe gojenie ran czy regenerację tkanek.  Około 40% całego kolagenu organizmu człowieka znajduje się w skórze.
Kolagen do twarzy znajduje zastosowanie w różnych zabiegach medycyny estetycznej. Za jego pomocą można odżywić i zregenerować cerę, co najczęściej odbywa się poprzez bezpośrednie dostarczenie kolagenu w formie iniekcji. Naturalna produkcja tego składnika maleje z wiekiem, dlatego  m.in w zabiegach anti-aging stosowane są zabiegi stymulujące syntezę jego włókien. W Centrum Medycznym Mediconcept we Wrocławiu oferujemy mezoterapię kolagenem – tropokolagenem typu I.

Tropokolagen – najmniejsza cząstka kolagenu

Tropokolagen typu I stanowi strukturalną podstawę budowy włókien kolagenowych. Kolagen w formie tropokolagenu wpływa na lepszą efektywność mezoterapii.  Funkcjonuje on jako podstawowy element strukturalny grubszych włókien kolagenowych, a za jego syntetyzowanie w tkance łącznej odpowiadają fibroblasty. Naturalna produkcja tego składnika znacząco maleje z wiekiem. Jego ubytek po 25. roku życia wynosi nawet 1,5 proc. w skali roku, co objawia się zaburzeniem owalu twarzy, występowaniem zmarszczek oraz utratą elastyczności i jędrności skóry twarzy, szyi

i dekoltu.

 

Mezoterapia kolagenem

Mezoterapia kolagenem przyczynia się do regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu może redukować objawy związane z fotostarzeniem, zwiotczeniem czy przesuszeniem.

Kolagen sprawdza się także w terapii blizn, w tym po usuwaniu znamion czy inwazyjnych zabiegach estetycznych. Kolagen stosowany jest też do spłycania zmarszczek, w tym bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, „kurzych łapek”, „brody brukowanej” czy „lwiej zmarszczki”. Za jego pomocą można również złagodzić objawy bruksizmu.

Mezoterapia z wykorzystaniem kolagenu stanowi też zabezpieczenie przed działaniem wolnych rodników, które uszkadzają włókna skóry. Nasza cera jest wciąż narażona na kontakt z nimi- oddziaływanie promieni UV, ekspozycja na zanieczyszczenia, nadmierny stres, zła dieta czy stosowanie używek.

Na czym polega mezoterapia z wykorzystaniem kolagenu?

Mezoterapia kolagenem polega na podaniu do skóry preparatu, który poza substancją czynną – kolagenem, zawiera też specjalnie dobraną mieszankę witamin i składników odżywczych, wspierającą działanie kolagenu i przyspieszająca jego efekty. Sam zabieg  jest małoinwazyjny i trwa zwykle 10-30 minut. W przypadku bardziej wrażliwych pacjentek, na czas procedury stosuje się krem znieczulający, dzięku czemu zabieg jest bardziej komfortowy. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą śródskórnie, a wykorzystywane mikrocząsteczki, pozostają w pełni zgodne z kolagenem naturalnie obecnym w naszej skórze. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnych działań niepożądanych.

Mechanizm działania mezoterapii kolagenem polega na  odbudowie włókien kolagenowych skóry i tkanki podskórnej z cząsteczek tropokolagenu typu I. Dodatkowo, występujące w używanych w naszym Centrum preparatach kolagenowych substancje pomocnicze w postaci witamin i bioflawonoidów, przyspieszają metabolizm komórkowy, przyczyniając się do jeszcze efektywniejszego procesu regeneracji tkanek. Zastosowanie preparatów  aktywuje namnażanie fibroblastów oraz pobudza ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki, co nie tylko ma znaczenie przy regeneracji skóry w zabiegach medycyny estetycznej, ale ma też istotne zastosowanie w procesie gojenia ran, czy leczenia blizn i rozstępów

 

Mezoterapia kolagenem – sybstancje pomocnicze

Podstawowy, strukturalny mechanizm działania związany z tropokolagenem typu I, wzmacniają zawarte w fiolkach substancje pomocnicze:
Kwas askorbinowy – dzięki silnym zdolnościom antyoksydacyjnym „usuwa” wolne rodniki, zmniejszając uszkodzenia na poziomie komórkowym w skórze. Ponadto tworzy barierę ochronną dla kolagenu oraz odpowiada za jego dojrzewanie.
Kompleks witamin B (B1, B2, B3, B6) – bierze udział w cyklu energetycznym komórki – w produkcji energii w postaci ATP. Energia ta jest niezbędna do neosyntezy kolagenu przez fibroblasty i uzupełniania biorusztowania stworzonego przez podanie tropokolagenu typu I. Dodatkowo, witaminy te odgrywają ważną rolę w spalaniu tłuszczu w tkance tłuszczowej, wpływając na przyspieszenie redukcji jej lokalnych nadmiarów.
Glukonian magnezu – jest szczególnie ważny w procesie dojrzewania kolagenu.
Kwas cytrynowy – jest podstawowym substratem cyklu energetycznego komórki, który zapewnia jej energię niezbędną do przyspieszenia metabolizmu.
Bioflawonoidy – (hiperycyna, rutozyd, kwercetyna) wykazują działanie przeciwskurczowe, przywracając właściwe napięcie mięśni. Rutozyd i kwercetyna – mają działanie antyoksydacyjne, dzięki zdolności do neutralizacji wolnych rodników, które degradują kolagen i uszkadzają ściany naczyń krwionośnych. Pozwala to chronić tkanki przed takimi uszkodzeniami.  Kwercetyna wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Obecność kwercetyny w tkankach zapobiega także utlenianiu witamin C i E

Mezoterapia kolagenem Wrocław

 

Tropokolagen Wrocław –  71 362 86 41

Mezoterapia kolagenem Wrocław – 71 362 86 41

lek. Zbigniew Sycz

Specjalista medycyny estetycznej/anestezjolog

PN
14:00-19:00
WT
-
ŚR
-
CZ
-
PT
-
Zbigniew Sycz - ZnanyLekarz.pl

dr. n. med. i n. o zdr. lek. dent. Klaudia Kazubowska – Machnowska

Dentysta/Specjalista medycyny estetycznej

PN
-
WT
14:45 - 19:00
ŚR
14:45 - 19:00
CZ
14:45 - 19:00
PT
14:30 - 19:00
Klaudia Kazubowska-Machnowska - ZnanyLekarz.pl

lek. Anna Grabowska-Hołysz

Stomatolog/Specjalista medycyny estetycznej

PN
8:20 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
8:20 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
8:20 - 13:00
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę