Stomatolog dziecięcy

 

Dla najmłodszych pacjentów mamy szczególnie dużo serca, cierpliwości i czasu. W naszym gabinecie stomatolog dziecięcy ma do każdego z nich indywidualne i ciepłe podejście, tak aby leczenie przebiegło w jak najbardziej przyjaznej atmosferze.

 

Zabezpieczenie przed próchnicą

Zęby mleczne znacznie różnią się od stałych zarówno budową jak i stopniem zmineralizowania. Są one zatem o wiele bardziej narażone na próchnicę. Stomatolog dla dzieci stawiając na profilaktykę oprócz lakowania bruzd proponuje pokrycie zębów unikatowym lakierem, który tworzy trwałą powłokę na powierzchni zębów (zabieg zalecany również u dorosłych!). Każdy zatrudniony u nas stomatolog dziecięcy pragnie, aby uzębienie waszych dzieci były zdrowe, a ich uśmiechnięte buzie po wyjściu z gabinetu pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze.

Bezstresowe wizyty stomatologiczne dla dzieci

Dla urozmaicenia wizyty najmłodszych pacjentów oferujemy kolorowe wypełnienia i bajki wyświetlane podczas leczenia. Szczególnie wrażliwym maluchom oferujemy leczenie w sedacji – czyli z użyciem gazu rozweselającego. W naszym Centrum oferujemy również leczenie stomatologiczne dzieci w znieczuleniu ogólnym.

 

 

 

Wizyty adaptacyjne i higienizacja

Wszystkim rodzicom polecamy wizyty adaptacyjne połączone z higienizacją prowadzone przez naszą higienistkę stomatologiczną, na której dziecko ma możliwość zapoznania się z nami, z gabinetem, narzędziami stomatologicznymi i zasadami leczenia. Higienistka stomatologiczna zmotywuje również młodych pacjentów do dbałości o zdrowie zębów, nauczy podstawowych zasad higieny i pokaże jak ważna jest profilaktyka.

Wizyta przeprowadzana jest na podstawie autorskiego programu naszej higienistki stomatologicznej – “Drużyna ZZ (Zdrowego Zęba)” i składa się z:


– wizyty adaptacyjnej – podczas wizyty pacjent pozytywnie poznaje gabinet stomatologiczny i ma okazję zaznajomić się ze znajdującym się w nim sprzętem oraz poznać mechanizmy jego działania.
– przeglądu stomatologicznego – w trakcie przeglądu stomatologicznego higienistka obejrzy zęby, wypełnienia, ubytki oraz błonę śluzową całej jamy ustnej. W porę zaobserwowane i wyleczone ubytki pozwalają na uniknięcie długotrwałego i niekomfortowego leczenia.
– wybarwiania płytki nazębnej – dzięki wybarwianiu higienistka stomatologiczna jest w stanie zidentyfikować obszary, które są narażone na największe odkładanie się płytki bakteryjnej oraz obszary, na które należy zwrócić większą uwagę podczas szczotkowania zębów.
– profesjonalnego czyszczenia zębów – polegającego na usunięciu zalegającego na zębach kamienia nazębnego, powstałego na skutek mineralizacji płytki nazębnej oraz usunięciu drobnych przebarwień. Kamień jest skupiskiem bakterii, które są odpowiedzialne za złą kondycję zębów i dziąseł, a także za nieświeży oddech.
– 
zabezpieczenia zębów przed próchnicą – po oczyszczeniu zębów higienistka stomatologiczna nakłada na zęby specjalny lakier polimerowy. Wzmacnia on szkliwo zębów, które staje się bardziej odporne na działanie bakterii próchnicotwórczych.
– instruktażu higieny jamy ustnej – po wykonaniu przeglądu oraz przeprowadzeniu wywiadu higienistka stomatologiczna dobierze i zaprezentuje odpowiednią dla naszego uzębienia technikę mycia zębów i języka oraz higieny jamy ustnej za pomocą nici dentystycznej. Podpowie również, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów, a także zmotywuje do codziennego utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej.
– lakowania zębów – u pacjentów (około 6-7 roku życia), u których nie wystąpiła próchnica, wizyta zostanie zakończona lakowaniem zębów. Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny, którego celem jest zabezpieczenie zębów stałych przed próchnicą. Polega na zabezpieczeniu bruzd zębów specjalnym materiałem tzw. lakiem.

 

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu – umów wizytę już dziś – 71 362 86 41

 

lek. Ewa Czerchawska-Jarosz

Stomatolog

PN
14:00 - 19:00
WT
09:00 - 13:30
ŚR
14:00 - 19:00
CZ
09:00 - 13:00
PT
-
Ewa Czerchawska-Jarosz - ZnanyLekarz.pl

lek. dent. Klaudia Kazubowska

Dentysta

PN
-
WT
14:30 - 19:00
ŚR
-
CZ
-
PT
-

Dominika Kasprzyk

Higienistka stomatologiczna

PN
14:00 - 19:00
WT
-
ŚR
14:00 - 19:00
CZ
-
PT
14:00 - 19:00
Dominika Kasprzyk - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę