Stomatolog dziecięcy

 

 

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu

Dla najmłodszych pacjentów mamy szczególnie dużo serca, cierpliwości i czasu. W naszym gabinecie stomatolog dziecięcy ma do każdego z nich indywidualne i ciepłe podejście. Dbamy to, aby leczenie w naszych gabinetach przebiegło w jak najbardziej przyjaznej atmosferze.

 

Zabezpieczenie przed próchnicą

Zęby mleczne znacznie różnią się od stałych zarówno budową jak i stopniem zmineralizowania. Są one zatem o wiele bardziej narażone na próchnicę. Stawiając na profilaktykę, stomatolog oprócz lakowania bruzd proponuje pokrycie zębów unikatowym lakierem, który tworzy trwałą powłokę na powierzchni zębów.  Każdy z naszych stomatologów pragnie, aby uzębienie waszych dzieci były zdrowe, a ich uśmiechnięte buzie po wyjściu z gabinetu pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze.

 

Bezstresowe wizyty stomatologiczne dla dzieci

Dla urozmaicenia i komfortu wizyty najmłodszych pacjentów oferujemy kolorowe wypełnienia i bajki wyświetlane podczas leczenia. Szczególnie wrażliwym maluchom oferujemy leczenie stomatologiczne w sedacji – czyli z użyciem gazu rozweselającego. W naszym Centrum we Wrocławiu oferujemy również laserowe leczenie stomatologiczne dzieci oraz leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym.

 

 

 

Laserowe leczenie zębów przyjazne dzieciom

Wizyta u dentysty nie musi kojarzyć się z bólem, strachem czy nieprzyjemny uczuciem wibracji. Leczenie próchnicy laserami stomatologicznymi Fotona to delikatna metoda opracowywania ubytków, która nie wymaga znieczulenia małego pacjenta. Chore obszary zęba są usuwane bezkontaktowo i bezboleśnie za pomocą wiązki lasera.

Lasery Fotona to precyzyjne narzędzia do usuwania próchnicy.  Pozwalają usunąć tylko próchniczo zmienione obszary zęba, zachowując jego zdrowe struktury. Wysoka wartość mocy urządzenia w połączeniu z krótkim czasem trwania impulsu pozwala opracować ubytek za pomocą wiązki lasera. Bez potrzeby zastosowania wiertła. Wysoki komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu sprawia, że dzieci nie boją się wizyt u dentysty.

Na laserowe leczenie zębów przyjmujemy Pacjentów od 10 roku życia.

 

Wizyty adaptacyjne i higienizacja

Wizytę przeprowadza higienistka stomatologiczna. Na wizycie dziecko ma możliwość zapoznania się z nami, z gabinetem, narzędziami stomatologicznymi i zasadami leczenia. Higienistka stomatologiczna motywuje również młodych pacjentów do dbania o zdrowie zębów,  a także uczy podstawowych zasad higieny i pokazuje jak ważna jest profilaktyka.

Wizyta przeprowadzana jest na podstawie autorskiego programu naszej higienistki stomatologicznej – „Drużyna ZZ (Zdrowego Zęba)” i składa się z:
  • wizyty adaptacyjnej – podczas wizyty pacjent pozytywnie poznaje gabinet stomatologiczny i ma okazję zaznajomić się ze znajdującym się w nim sprzętem oraz poznać mechanizmy jego działania.
  • przeglądu stomatologicznego – w trakcie przeglądu stomatologicznego higienistka obejrzy zęby, wypełnienia, ubytki oraz błonę śluzową całej jamy ustnej. W porę zaobserwowane i wyleczone ubytki pozwalają na uniknięcie długotrwałego i niekomfortowego leczenia.
  •  wybarwiania płytki nazębnej – dzięki wybarwianiu higienistka stomatologiczna jest w stanie zidentyfikować obszary, które są narażone na największe odkładanie się płytki bakteryjnej oraz obszary, na które należy zwrócić większą uwagę podczas szczotkowania zębów.
  • profesjonalnego czyszczenia zębów – polegającego na usunięciu zalegającego na zębach kamienia nazębnego oraz usunięciu drobnych przebarwień. Kamień jest skupiskiem bakterii, które są odpowiedzialne za złą kondycję zębów i dziąseł, a także za nieświeży oddech.
  •  zabezpieczenia zębów przed próchnicą – po oczyszczeniu zębów higienistka stomatologiczna nakłada na zęby specjalny lakier polimerowy. Wzmacnia on szkliwo zębów, które staje się bardziej odporne na działanie bakterii próchnicotwórczych.
  •  instruktażu higieny jamy ustnej – po wykonaniu przeglądu oraz przeprowadzeniu wywiadu higienistka stomatologiczna dobierze i zaprezentuje odpowiednią dla naszego uzębienia technikę mycia zębów i języka oraz higieny jamy ustnej za pomocą nici dentystycznej. Podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów, a także zmotywuje do codziennego utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej.
  •  lakowania zębów – u pacjentów (około 6-7 roku życia), u których nie wystąpiła próchnica, wizyta zostanie zakończona lakowaniem zębów. Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny, którego celem jest zabezpieczenie zębów stałych przed próchnicą. Polega na zabezpieczeniu bruzd zębów specjalnym materiałem tzw. lakiem.

 

 

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu – umówienie wizyty– 71 362 86 41

lek. dent. Sonia Sykulska

Stomatolog dziecięcy

PN
08:30 - 13:30
WT
-
ŚR
-
CZ
8:30 - 14:00
PT
08:30 - 13:30
Sonia Sykulska - ZnanyLekarz.pl

lek. Ewa Czerchawska-Jarosz

Stomatolog/Specjalista medycyny estetycznej

PN
14:00 - 19:00
WT
09:00 - 13:30
ŚR
14:00 - 19:00
CZ
09:00 - 13:00
PT
-
Ewa Czerchawska-Jarosz - ZnanyLekarz.pl

dr. n. med. i n. o zdr. lek. dent. Klaudia Kazubowska – Machnowska

Dentysta/Specjalista medycyny estetycznej

PN
-
WT
14:45 - 19:00
ŚR
14:45 - 19:00
CZ
14:45 - 19:00
PT
14:30 - 19:00
Klaudia Kazubowska-Machnowska - ZnanyLekarz.pl

lek. Anna Grabowska-Hołysz

Stomatolog/Specjalista medycyny estetycznej

PN
8:20 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
8:20 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
8:20 - 13:00

Dominika Mielczarek

Higienistka stomatologiczna

PN
14:00 - 19:00
WT
-
ŚR
14:00 - 19:00
CZ
-
PT
14:00 - 19:00
Dominika Kasprzyk - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę