Fizjoterapia uroginekologiczna

 

Poza kompleksową rehabilitacją dla dzieci oferujemy profesjonalną opiekę nad kobietą w okresie okołoporodowym.

Nasz gabinet fizjoterapeutyczny jest w pełni wyposażony w wysokiej jakości sprzęt oraz niezbędne akcesoria (m.in.:regulowany stół do rehabilitacji, lale do nauki resustytacji krążeniowo-oddechowej oraz nauki masażu Shantalla, wiaderko Tommy Tub i wanienkę do nauki pierwszych kąpieli, TRX do ćwiczeń).

Nasza oferta przeznaczona jest dla:
– Kobiet w ciąży, które cierpią na obrzęki oraz bóle kostne. Trening z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ma na celu wspomaganie prawidłowego przebiegu ciąży oraz minimalizację zmian patofizjologicznych, do których dochodzi w wyniku ciąży. Trening zawiera również ćwiczenia przygotowujące do porodu siłami natury. Podczas wizyty przyszłe mamy otrzymają również cenne wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do porodu oraz pierwszych dni macierzyństwa.
– Kobiet po porodach, które dzięki specjalnym zestawom ćwiczeń przyśpieszą proces powrotu do formy i sprawności, a w efekcie dobrego samopoczucia. Mamy borykające się z bólami spowodowanymi blizną po cięciu cesarskim mogą skorzystać z terapii blizny (mobilizacji blizny). Nasz fizjoterapeuta zadba również o Panie, do których doszło do rozejścia mięśnia prostego brzucha.
– Przyszłych Rodziców, którzy dzięki uczestnictwu w naszej szkole rodzenia otrzymają niezbędne informacje dotyczące przygotowania do porodu oraz opieki nad noworodkiem.
– Rodziców, którzy dzięki uczestnictwu w warsztatach poporodowych dowiedzą się, jak prawidłowo pielęgnować swojego maluszka, nauczą się wykonywania masażu Shantalla, prawidłowego chustonoszenia, a także przejdą instruktaż resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
– Wcześniaków, niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, które borykają się z wadami postawy oraz innymi schorzeniami układu kostnego.
– Dzieci z opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, asymetrią rozwojową, nadpobudliwością, nadmierną apatią oraz nadwrażliwością lub niedowrażliwością dotykową.

W ofercie:
– konsultacje diagnostyczno-terapeutyczne
– terapia metodą Vojty
– wielowymiarowa terapia manualna stóp
– terapia wad postawy
– nauka poprawnej pielęgnacji dziecka
– nauka Masażu Shantala
– nauka chustonoszenia
– indywidualne treningi dla kobiet w ciąży i po ciąży
– szkoła rodzenia
– warsztaty poporodowe
– terapia ginekologiczno-położnicza
– terapia blizny (mobilizację blizny)
– kinesiology taping
– masaże antycellulitowe

TERAPIA METODĄ VOJTY
Terapia polega na stymulacji określonych punktów na ciele. W wyniku stymulacji uzyskuje się odpowiedź z ośrodkowego układu nerwowego w postaci ściśle określonych wzorców ruchowych. Systematyczne prowadzenie terapii metodą Vojty skutkuje „torowaniem“ wzorców częściowych w ośrodkowym układzie nerwowym, a stan aktywacji utrzymuje się także po zakończeniu sesji terapeutycznej i korzystnie wpływa na spontaniczne ruchy osoby, u której wykonywana jest terapia. Dzięki szerokiemu spektrum działania terapii metodą Vojty korzyści z niej odnoszą pacjenci w każdym wieku, z bardzo różnymi schorzeniami, na przykład: porażeniem mózgowym, skoliozami, dysplazją i zwichnięciem stawów biodrowych.

NAUKA POPRAWNEJ PIELĘGNACJI NIEMOWLĘCIA
Kobietom po porodzie oferujemy naukę czynności pielęgnacyjnych związanych z karmieniem, noszeniem, przewijaniem, kąpielą w sposób wspomagający prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka. Podczas wizyt rodzice, poza prawidłową pielęgnacją, uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu.

MASAŻ SHANTALA
Masaż Shantala stymuluje układ nerwowy niemowlęcia, usprawnia jego krążenie, uspokaja go i relaksuje. Ponadto wykonywanie masażu Shantala u dziecka pozwala na odkrycie przyjemności z poprawnego wykonywania czynności pielęgnacyjnych oraz wspomagających rozwój niemowlęcia, a także przyczynia się do stworzenia unikalnej więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

INDYWIDUALNY TRENING DLA KOBIET W CIĄŻY I PO PORODACH
Trening funkcjonalny w wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu (piłki, taśmy, równoważnie, obciążenia, TRX) ma na celu wspomaganie prawidłowego przebiegu ciąży oraz minimalizacje zmian patofizjologicznych do których w wyniku ciąży dochodzi. Trening również zawiera ćwiczenia przygotowujące do porodu siłami natury.
Kobietom po porodzie proponowane są ćwiczenia mające na celu przyśpieszenie procesu powrotu do formy i sprawności a w efekcie dobrego samopoczucia.

SZKOŁA RODZENIA
Indywidualne zajęcia dla przyszłych rodziców odbywają się w kameralnej i miłej atmosferze. Uczestnictwo w zajęciach pozwala na przygotowanie się do porodu poprzez naukę m.in. prawidłowego oddychania raz technik relaksacyjnych. Dzięki uczestnictwu w szkole rodzenia przyszli rodzice uzyskują również informacje dotyczące opieki nad noworodkiem.

 

Nasza fizjoterapeutka dr n. med. i n. o zdr. Julia Roshko wykonuje kompleksową terapię blizny, która stanowi połączenie terapii blizny z ostrzyknięciami tropokolagenem.

Terapię oferujemy w pakiecie  8 wizyt, które obejmują:

  • 4 x terapia blizny:

– mobilizacja manualna blizny

– fala uderzeniowa (głowica dedykowana do głębokiej penetracji wiązki fali – do warstwy macicy)

– kinesiologytaping

– ew. igłoterapia w przypadku trudnych lub starych zrostów tkankowych

  • 4 x zabiegi z wykorzystaniem Tropokolagenu Guna

– znieczulenie okolicy blizny

– podanie odpowiedniego Tropokolagenu w zależności od indywidualnego przypadku i dolegliwości pacjentki

– stosowane preparaty  (Tissue, Matrix, Muscle. Neutral)

Zabiegi w ramach pakietu realizujemy raz w tygodniu, na zmianę – w 1 tygodniu realizowana jest terapia blizny, w kolejnym tygodniu  ostrzyknięcie tropokolagenem,

 

Częstotliwość zabiegów – 1 x tygodniu (cała terapia trwa 8 tygodni).

dr n. med. Julia Roshko

Fizjoterapeuta uroginekologiczny/ Terapeuta metody Vojty

PN
8:00-16:00
WT
8:00-16:00
ŚR
8:00-15:00
CZ
-
PT
-
Julia Roshko - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę