Stomatologia

Jesteś tutaj: Mediconcept Family » Stomatologia

Dobry stomatolog i dentysta to ogromny skarb. Specjaliści powinni mieć odpowiednie kwalifikacje i doskonale leczyć zęby. Gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i aparaturę. Mediconcept zatrudnia tylko najlepszych fachowców. Stomatologia w Mediconcept to usługi na najwyższym poziomie. Klinika stomatologiczna zachęca do zapoznania się z naszą ofertą. Cennik naszych usług znajduje się poniżej. Klinika stomatologiczna znajduje się w dzielnicy Wrocław-Krzyki przy ul. Krzyckiej 94. 

 

POLITYKA JAKOŚCI

Zwiększone wymagania i świadomość społeczeństwa są bodźcem dla naszej kliniki,  aby stale podnosić jakość i zakres naszych usług. Moda na zdrowie i urodę  stała się naszą codziennością. Ciągły wzrost liczby pacjentów, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem, motywuje nas do wychodzenia naprzeciw Ich oczekiwaniom. Aby podołać wyzwaniom niesionym przez  XXI wiek stale modernizujemy nasz sprzęt i stosujemy sprawdzone w kraju i na świecie  technologie. Nasz personel stale podnosi swoje kwalifikacje szkoląc się zarówno w kraju, jak i zagranicą. Przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera panująca w naszej klinice sprzyja zmniejszeniu stresu związanego z wizytą stomatologiczną zarówno u dorosłych jak i u dzieci, które to szczególnie  są naszymi ulubieńcami.  Chcemy aby nasi pacjenci nigdy nie utracili piękna swojego uśmiechu i dbali przy naszej pomocy o profilaktykę zdrowia swoich zębów. Dla nich to wprowadziliśmy liczne i unikatowe  procedury dostosowane do wieku i ogólnego stanu zdrowia. Niestety wiele osób zbyt późno dostrzega, jak ważne jest zapobieganie chorobom. Dla tych, którzy pragną przywrócić blask swojemu uśmiechowi, mamy pełne możliwości niesienia pomocy  z wykorzystaniem stomatologii estetycznej jak również zaawansowanych technik protetycznych i implantologicznych. Dla osób, które pragną radykalnie  odmłodzić swój wygląd mamy do zaproponowania szeroką gamę zabiegów z  zakresu medycyny estetycznej. Dbałość o zdrowie, urodę i komfort naszych pacjentów jest naszym priorytetem.

 

Stomatologia zachowawcza i endodoncja

W leczeniu ubytków powstałych zarówno w  wyniku zmian próchniczych , jak  i uszkodzeń mechanicznych wykorzystujemy  odpowiednio dobrane rodzaje najwyższej jakości kompozytów najnowszej generacji.  W leczeniu endodontycznym  /kanałowym/ najważniejsza jest precyzja. Aby ją osiągnąć stosujemy nowoczesny endometr służący do dokładnych pomiarów długości kanałów . Postępowanie takie ma na celu wyleczenie zęba oraz zmian okołowierzchołkowych , jak również przygotowanie do dalszej odbudowy protetycznej . Jama ustna jest wspólnym  początkiem dwóch układów – oddechowego i pokarmowego. Stany chorobowe toczące się w jej obrębie , a więc również choroby zębów mogą stanowić poważne zagrożenie rozprzestrzeniania się ich do tych układów/zapalenie zatok ,gardła ,migdałków podniebiennych, oskrzeli , płuc/   . Możliwe jest również szerzenie się  chorób drogą krwiopochodną/zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzia ,reumatoidalne zapalenie stawów/. Tak więc chore zęby mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Zachęcamy pacjentów do regularnych badań stomatologicznych i odpowiedniej , szeroko rozumianej profilaktyki.

 

Protetyka

Czasami odtworzenie ładnego uśmiechu nie jest już możliwe stosując metody stomatologii zachowawczej. Współczesna stomatologia i protetyka daje nam jednak możliwości uzupełnienia uszkodzonych lub brakujących zębów. Nowoczesna protetyka  to precyzyjne technologie i wytrzymałe materiały. Jej możliwości znacznie rozszerza implantologia, która jeszcze nie tak dawno w naszym kraju była dziedziną rzadko stosowaną . W krajach zachodnich protetyka ma już kilkadziesiąt lat. Obecnie i w Polsce  stała się jedną z powszechnie wykorzystywanych metod uzupełniania braków uzębienia.

 

Implanty

Coraz więcej pacjentów decyduje się na implanty zębów, ponieważ dają one komfort posiadania  „własnych” zębów. Implanty dają nam możliwość odbudowy nie tylko samej korony zęba , tak jak np. w przypadku mostów , lecz także korzeni co jest, jak najbardziej imitacją fizjologii. Dzięki temu unika się też zaniku kości oraz szlifowania sąsiednich zębów , na których miałaby być osadzona inna konstrukcja ,np. most. Na rynku znajdują się implanty w różnych systemach różniących się ceną. Aby ocenić jakość danego systemu implantów zębów należy przeprowadzić wieloletnie badania i obserwacje- np. jak przebiega proces osteointegracji , czy jak często dochodzi do odrzutu. Wybierając system, w którym wykonane są implanty pacjent powinien zachować ostrożność , gdy są one w zbyt „atrakcyjnej” cenie.  My nie ryzykując zdrowiem naszych pacjentów stosujemy od 12 lat szwajcarski system Camlog, który cieszy się ogromnym zaufaniem i należy do jednych z najczęściej stosowanych w Niemczech , gdzie między innymi zdobywaliśmy w tej dziedzinie wiedzę i doświadczenie. Możemy poszczycić się faktem, iż w ciągu tych wielu lat nie mieliśmy w naszej klinice ani jednego przypadku odrzutu implantu. Na sukces ten składa się również nasze podejście do zabiegu, rzetelne i precyzyjne pomiary / na miejscu posiadamy własną pracownię rentgenodiagnostyki – aparat panoramiczny i małoobrazkowy, odpowiednie przygotowanie pacjenta i opieka pozabiegowa. Spróbuj i przekonaj się, dlaczego warto mieć profesjonalne implanty zębów.

 

Stomatologia estetyczna

Piękne białe, równe zęby to marzenie chyba każdego z nas. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw naszym oczekiwaniom. Aby odzyskać zdrową biel zębów proponujemy profesjonalne usunięcie złogów i przebarwień. Następnie na jednej wizycie wykonujemy  wybielanie  z zastosowaniem lampy emitującej światło o długości fali , która wzmacnia działanie specjalnego żelu. Takie postępowanie optymalizuje ostateczny efekt. Dla osób, które chciałyby skorygować kształt lub kolor, zwłaszcza w zakresie zębów przednich, najlepszym rozwiązaniem będą licówki, oczywiście pełnoceramiczne.  Dzięki nim czasami udaje się usunąć niewielką wadę zgryzu bez leczenia ortodontycznego.   Nowoczesna stomatologia estetyczna pozwala znaleźć nam rozwiązanie problemu estetycznego każdego pacjenta. W naszej klinice spełniamy  marzenia i dążymy do ideału.

 

Stomatolog dziecięcy

Dla naszych najmłodszych pacjentów mamy szczególnie dużo serca, cierpliwości i czasu. Każde dziecko jest inne. U nas stomatolog dziecięcy ma do każdego z nich indywidualne i ciepłe podejście, tak aby leczenie przebiegło w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Stomatolog dla dzieci zachęci młodych pacjentów do dbałości o zdrowie zębów, nauczy podstawowych zasad higieny i pokaże jak ważna jest profilaktyką. Dla urozmaicenia wizyty najłodszych pacjentów mamy kolorowe wypełnienia i bajki wyświetlane podczas leczenia.  Na kolejne wizyty u stomatologa dziecięcego  najmłodsi powinni przychodzić bez lęku a nawet z radością. Dla szczególnie wrażliwych możliwa jest wizyta adaptacyjna, na której dziecko ma możliwość zapoznania się z nami, z gabinetem, narzędziami stomatologicznymi i zasadami leczenia. Zęby mleczne znacznie różnią się od zębów stałych zarówno budową jak i stopniem zmineralizowania. Są one zatem  o wiele bardziej narażone na próchnicę. Stomatolog dla dzieci stawiając na profilaktykę oprócz lakowania bruzd proponuje pokrycie zębów unikatowym lakierem, który tworzy trwałą  powłokę na powierzchni zębów (zabieg zalecany również u dorosłych !).  Każdy zatrudniony u nas stomatolog dziecięcy pragnie, aby zęby waszych dzieci były zdrowe, a ich uśmiechnięte buzie po wyjściu z gabinetu pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze.

 

Chirurg – dentysta

Czasami, aby poprawić komfort pacjenta niezbędne jest usunięcie różnego rodzaju zwyrodnień, skostnień i narośli z jamy ustnej lub trudno i nieprawidłowo położonych zębów. Takimi przypadkami zajmuje się wykwalifikowany w zakresie stomatologii chirurg. Jeśli ząb wyrasta w niewłaściwym miejscu, chirurg za pomocą odpowiednich narzędzi usunie go z jamy ustnej pacjenta. W celu zachowania komfortu podczas zabiegu, pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. Dzięki niemu pacjent nie odczuwa bólu i może relaksować się na fotelu. 

 

RTG

Do Państwa dyspozycji oddajemy rtg stomatologiczne. Badanie pozwala na szybki przegląd stanu uzębienia pacjenta. Rtg stomatologiczne zapewnia wysoką diagnostyczną jakość badań i pozwala na zaplanowanie odpowiedniej metody leczenia.  W nowoczesnej radiologii zdjęcia cyfrowe można powiększać i dokonać pomiarów. Dokonanie korekty przez lekarza pozwala na dokładniejszą interpretację obrazu i trafne postawienie diagnozy. Rtg stomatologiczne jest badaniem bezinwazyjnym, lecz obciążającym pacjenta określoną dawką promieniowania jonizującego. Dlatego też, badań radiologicznych nie wykonuje się kobietom ciężarnym. Nowoczesny sprzęt pozwala minimalizować ilość naświetleń. 

 

Stomatologia estetyczna

Pacjenci często zwracają uwagę nie tylko na zdrowe zęby ale również gładką skórę oraz piękny uśmiech. Dla tych pacjentów lekarz Stomatolog może zaproponować krótki i nieinwazyjny zabieg trwa ok. 30 minut), podczas którego możemy wygładzić zmarszczki w okolicy ust i nosa, podnieść opadające policzki, powiększyć usta (pacjenci ortodontyczni, po zdjęciu aparatu ortodontycznego), wyrównać asymetrię ust.

więcej o zabiegach stomatologii estetycznej

 

Przed zabiegiem – po zabiegu

Rejestracja
Personel
Cennik
  • Pn-Pt: 8:00-19:00
  • Telefon: Pn-Pt: 8:00-19:00
  • Email: stomatologia@mediconcept.pl