Technologia

Jesteś tutaj: O nas » Technologia

Aby zapewnić naszym pacjentom wysoki standard świadczonych usług medycznych stosujemy najwyższej jakości sprzęty diagnostyczne i zabiegowe.

 

Aparaty USG

Na wyposażeniu każdego gabinetu diagnostycznego posiadamy aparaty ultrasonograficzne najnowszej technologii. W diagnostyce ginekologiczno – położniczej posługujemy się aparatami USG firmy Aloka oraz GE Helthcare, aparaty umożliwiają wykonywanie badań Dopplera, a dwa aparaty posiadają opcję obrazowania 3D. Wszystkie aparaty obsługują sondy elektroniczne brzuszne, dopochwowe oraz liniowe. Te ostatnie wykorzystywane są do również do obrazowania tarczycy, piersi oraz bioderek niemowląt.

 

W zakresie kardiologii i echokardiografii płodowej wykorzystujemy aparat wyższej klasy, aparat echokardiograficzny GE Helthcare VIVID 7, który posiada opcję Dopplera Tkankowego z analizą jakościową i ilościową oraz synchronizacji skurczowej.

 

Natomiast w chirurgii ogólnej oraz naczyniowej, głównie badanie przepływów żylnych, wykonujemy przy użyciu aparatu Philips ATL HDI z opcją Dopplera.

 

Videkolposkop

W diagnostyce obrazowej szyjki macicy posługujemy się również najnowocześniejszymi rozwiązaniami, jakimi jest kolposkopia cyfrowa. W gabinecie zabiegowym posiadamy videokolposkop firmy Mediom VC 101. Obraz przetwarzany jest komputerowo i przekazywany do monitora, na którym zarówno lekarz jak i pacjentka mogą oceniać zmiany chorobowe na szyjce macicy oraz oceniać postępy w leczeniu tych zmian. Dzięki powiększeniu obrazu uzyskiwanemu w videokolposkopii, pobieranie drobnych wycinków ze zmian na szyjce macicy jest znacznie łatwiejsze i bardziej precyzyjne. Możliwe jest też porównanie zmian przed i po leczeniu, gdyż wyniki badań mogą być archiwizowane w komputerowej bazie danych gabinetu.

 

Aparat kriochirurgiczny

Kriochirurgia jest techniką operacyjną, gdzie rolę skalpela spełnia aplikator schładzany do bardzo niskiej temperatury. Kriochirurgia polega na miejscowym zamrażaniu chorej tkanki. Zamrożenie tkanki następuje przez kontakt z chłodzoną końcówką krioaplikatora. Możliwe jest też stosowanie bezpośredniego natrysku ciekłym azotem. Zabiegi kriochirurgiczne są prawie bezbolesne, bezkrwawe a po ich zakończeniu nie czuje się prawie bólu, nie występują powikłania, rany goją się szybko i bezbliznowo. Zabieg kriochirurgi jest metodą w miarę bezpieczną, nie wymaga znieczulenia i może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

 

RTG panoramiczne

Na wyposażeniu poradni stomatologicznej posiadamy aparat ORTHORALIX 9200, to najnowszej generacji aparat Rtg do wykonywania zdjęć panoramicznych i cefalometrycznych. Dzięki wielosilnikowej głowicy sterowanej komputerem możliwe jest wykonanie skomplikowanych ruchów w płaszczyźnie poziomej, co pozwala na uzyskanie bardzo dużej ilości różnorodnych projekcji w tym rzeczywistej tomografii liniowej. 
 

Diagnostyka kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna wyposażona jest w wysokiej jakości aparaturę rejestrującą. Posiadamy wszelkie urządzenia niezbędne do pełnej diagnostyki kardiologicznej, m.in. aparat EKG, holter ciśnienia, holter EKG oraz bieżnię kardiologiczną do przeprowadzania prób wysiłkowych.

 

Wyposażenie sali zabiegowej

Sala zabiegowa wyposażona jest w wieżę laparoskopową firmy Olympus z dodatkowymi opcjami: resektoskopem i elektrokoagulatorem wraz z zestawem różnych rodzajów optyk. Poza tym do zestawu wieży dołączony jest również elektromorcelator, wykorzystywany do bardziej skomplikowanych zabiegów ginekologicznych. Natomiast do zabiegów histeroskopii wykorzystywane są dwa histeroskopy z optykami, również firmy Olympus.