Chirurgia ogólna i naczyniowa

Diagnostyka chirurgiczna

  • badanie przepływów żył kończyn dolnych (usg metodą Dopplera)
  • badanie ultrasonograficzne jamy brzuszne

 

Leczenie operacyjne i zabiegowe

  • żylaków kończyn dolnych metodą laserową (EVLT)
  • żylaków kończyn dolnych metodą tradycyjną
  • kaszaków, tłuszczaków, znamion skórnych
  • wrastających paznokci

 

Problem żylaków dotyka coraz większą rzeszę kobiet w każdym przedziale wiekowym. Nie jest to choroba, tylko objaw przewlekłej niewydolności żylnej. Osoby zgłaszające się z tą dolegliwością do lekarza kierowane są w pierwszej kolejności na wykonanie diagnostyki układu żylnego z oceną układu żył głębokich i powierzchniowych. Głównym kryterium zakwalifikowania pacjentki na zabieg usunięcia żylaków jest niewydolność żyły odpiszczelowej stwierdzona podczas badania metodą USG Doppler. Pomimo tego, że wiele kobiet przeszło takie badania i nie stwierdzono u nich tak zaawansowanej niewydolności to z przyczyn czysto kosmetycznych również one decydują się na zabieg, który na stałe usunie powstałe żylaki. Wrocław jest miastem, w którym istnieje wiele ośrodków oferujących leczenie żylaków metodą tradycyjną, która wyłącza pacjentki na wiele tygodni z normalnego życia. Nasza klinika oferuje Państwu małoinwazyjny zabieg, który usunie żylaki kończyn dolnych bez konieczności usuwania chirurgicznego chorych żył.

 

Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa jest gałęzią chirurgi ogólnej, zajmującej się leczeniem operacyjnym narządów ciała ludzkiego. Chirurgia naczyniowa zajmuje się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i naczyniowych. Najczęstsze zabiegi operacyjne polegają na usunięciu patologii występujących w obrębie naczyń, ich udrożnieniu czy poszerzeniu światła naczyń. Do wszystkich zabiegów wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt laparoskopowy, ultrasonograficzny i laserowy.

 

Chirurg

Chirurg ogólny jest odpowiedzialny za diagnostykę i leczenie operacyjne najbardziej popularnych chorób wewnętrznych i ich powikłań. Najbardziej specjalistyczne zabiegi są wykonywane przez chirurgów szczegółowych. Chirurg naczyniowy skupia się na inwazyjnym leczeniu naczyń krwionośnych i limfatycznych. Jego praca w głównej mierze polega na oczyszczaniu naczyń krwionośnych, rozszerzenia ich światła czy usunięciu różnych patologii.

 

Żylaki

Żylaki występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Żylaki, czyli poszerzone i wrzecionowate żyły powierzchniowe występują najczęściej u osób po 40. roku życia. Choroba objawia się najczęściej ciężkością nóg i nieestetycznymi żyłkami. Usuwanie żylaków należy do coraz popularniejszych zabiegów operacyjnych.

 

EVLT

Istotą metody laserowej jest całkowite, wewnątrznaczyniowe zamknięcie niewydolnej żyły bez konieczności jej usunięcia tak jak w metodzie tradycyjnej. Dzięki temu zabieg Evlt jest małoinwazyjny i można go wykonać w znieczuleniu miejscowym. Usuwanie żylaków metodą laserową ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że pacjent bezpośrednio po zabiegu  evlt wychodzi do domu i od razu może przystąpić do wykonywania codziennych czynności. Powrót do pracy zawodowej uzależniony jest od wykonywanych zadań i możliwy jest już nawet po 24 godzinach od zabiegu.

 

Skleroterapia

Skleroterpia jest bardzo nowoczesną metodą leczenia żylaków. Jest szczególnie wskazana przy leczeniu żylaków nawrotowych a także pierwotnych. Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy poddać się badaniu metodą usg doppler. Metoda pozwala na ustalenie zakresu planowanej skleroterapii. Na czym polega skleroterapia? Zabieg polega na wstrzyknięciu w światło żył określoną dawkę środków medycznych, które powodują zapalenie żyły. Taka metoda w  konsekwencji spowoduje zarośnięcie tkanki. Podczas usuwania pajączków, czyli teleagiektazji oczekuje się ich zaniku po zabiegu.

 

 

Rejestracja
Personel
Cennik
  • Pn-Pt: 7:30-19:00
  • Telefon: 71 362 86 41
  • Email: poradnie@mediconcept.pl