Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe w ginekologii PRP

Pochwa jest wyjątkowo wrażliwą okolicą kobiecego ciała i wymaga specjalnego traktowania. Dlatego w trosce o nasze Pacjentki oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiliśmy do naszej ofert osocze bogatopłytkowe .

 

Na jakie dolegliwości:

  • suchość pochwy związany np. z menopauzą co uniemożliwia w pełni radość z życia seksualnego.
  • odmłodnienie tkanki pochwy
  • przyspiesza gojenie się ran pochwy po zabiegach chirurgicznych lub po infekcjach
  • przy nietrzymaniu moczu

 

Terapia osoczem jest bezpieczna, gdyż pracujemy na materiale Pacjenta.

 

Jak wygląda procedura:

W pierwszej kolejności pobierana jest krew od Pacjentki do specjalnej probówki . W dalszym ciągu odwirowujemy frakcje oraz pobieramy osocze. Następnie ostrzykujemy miejsca intymne. Cała procedura trwa około godziny czasu.

 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, zwane w skrócie PRP (od angielskiej nazwy Plateled Rich Plasma) jest preparatem krwiopochodnym, całkowicie naturalnym i bez jakichkolwiek obcych dodatków wykorzystywanym do autologicznej odnowy tkanek (czyli przy użyciu czynników pozyskanych z własnego ciała). Znajduje się w nim kilka razy więcej niż w tej samej objętości krwi aktywnych biologicznie płytek krwi (trombocytów) i czynników wzrostu, czyli białek odpowiedzialnych za stymulację i przebieg procesów regeneracyjnych i naprawczych w organizmie. Trombocyty i czynniki wzrostu biorą udział w procesach odtwarzania ciągłości tkanek po urazach i uszkodzeniach – to dzięki nim rany szybko zarastają nową tkanką, a obszary zniszczone przez procesy zapalne ulegają regeneracji. Osocze bogatopłytkowe PRP zawiera wiele wyspecjalizowanych czynników wzrostu, z których jedne stymulują wzrost matrycy między komórkami, inne indukują wzrost naczyń krwionośnych i podziały komórkowe, jeszcze inne pobudzają wzrost i różnicowanie się komórek oraz wytwarzanie kolagenu lub też wzrost komórek specjalistycznych. Wszystkie razem, wespół z płytkami krwi, prowadzą do szybkiego i skutecznego odmłodzenia i regeneracji: od poziomu komórek i włókien tworzących strukturę tkanek aż po unaczynienie.

 

Dlaczego osocze bogatopłytkowe PRP wykorzystywane jest w ginekologii?

Pochwa i okolice intymne wykazują naturalną wilgotność i sprężystość, warunkujące właściwą funkcjonalność tych obszarów kobiecego ciała i ich ochronę przed uszkodzeniami. Na skutek toczących się stanów zapalnych, przebytych zabiegów medycznych w rejonie okolic intymnych, przyjmowania antybiotyków lub innych leków oraz w wyniku starzenia się organizmu i związanych z tym zmian hormonalnych dochodzi do zaburzeń w procesie nawilżania, redukcji jędrności tkanek, wzrostu ich podatności na uszkodzenia i spadku satysfakcji z pożycia seksualnego. Terapia osoczem bogatopłytkowym stymuluje znajdujące się w tkankach pochwy fibroblasty do wytwarzania kolagenu, a komórki macierzyste do namnażania się. W efekcie powstają nowe włókna sprężyste, poprawia się ukrwienie okolicy, tkanki pochwy zostają zregenerowane i odnowione, stają się bardziej jędrne, nawilżone i odporne, a to przekłada się na większy komfort kobiety.

 

Jak uzyskuje się koncentrat bogatopłytkowy PRP do zastosowania w ginekologii?

Procedura pozyskiwania bogatego w płytki krwi i czynniki wzrostu osocza PRP do wykorzystania w ginekologii nie różni się od sposobu jego uzyskiwania z przeznaczeniem do zastosowania na inne rejony ciała. Niewielką próbkę krwi Pacjentki poddaje się odwirowaniu w specjalnie przystosowanej do tego aparaturze i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa sanitarnego. Uzyskuje się w ten sposób unikalny produkt, całkowicie zgodny z właściwościami biologicznymi tkanek Pacjentki, który później jest aplikowany do tkanek pochwy

 

Już dziś umów się na konsultacje.