Aktualności
W naszym Centrum podążamy za światowymi doniesieniami naukowymi i najnowszymi trendami, dlatego nie mogło być inaczej – przełomowa terapia leczenia migreny toksyną botulinową jest już dostępna w naszej ofercie! 

Leczenie migreny Wrocław

 

Leczenie migreny botoksem – najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej

Według przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Towarzystwa Bólów Głowy leczenie toksyną botulinową jest aktualnie uznane za NAJSKUTECZNIEJSZY sposób leczenia migreny przewlekłej!

Leczenie tego typu ma wyższą skuteczność od stosowanych dotychczas leków profilaktycznych i jest skuteczne u około 80 proc. chorych.

 

Nieinwazyjne leczenie migreny toksyną botulinową

Leczenie migreny przewlekłej botoksem polega na określeniu, które partie mięśni uciskają lub drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Następnie lekarz podaje toksynę botulinową do wybranych partii mięśni (w okolicach głowy, twarzy i karku), co powoduje ich rozluźnienie.

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez około 12 tygodni.

Leczenie migreny botoksem jest nieinwazyjne, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. 

Wskazaniem do leczenia migreny toksyną botulinową są bóle głowy występujące przynajmniej 15 lub więcej dni w miesiącu przez okres co najmniej 3 miesięcy.


Leczenie migreny – specjalista terapii bólu

W naszym Centrum leczeniem migren zajmuje się specjalista – lek. Zbigniew Sycz. Jako anestezjolog ma ogromne doświadczenie w terapii bólu, w tym przewlekłych migren, z wykorzystaniem botoksu.

Wiedzę o tej nowatorskiej metodzie, a także leczeniu spastyczności mięśni zdobywał na licznych kursach w kraju i zagranicą. Będąc ekspertem w tej dziedzinie, prowadzi szkolenia dla lekarzy na terenie całej Polski.

 

 

Leczenie migreny Wrocław – 71 362 86 41

Powrót na górę