Nowość! Wsparcie psychologa dla Mam i kobiet planujących ciążę

Nowość w naszym Centrum – od listopada zapraszamy na konsultację do mrg Katarzyny Półtorak – psychologa, który specjalizuje się wsparciem Mam i kobiet planujących ciążę!

Pani Kasia jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez rok kształciła się również na jednym z najlepszych wydziałów psychologicznych na świecie na Uniwersytecie Wiedeńskim – Fakultät für Psychologie, Universität Wien.

Ma praktyczne doświadczenie w pracy indywidualnej i warsztatowej z dziećmi oraz dorosłymi. Przez kilka lat kształciła się w nurcie psychoterapii Gestalt, ale ogromnie ceni sobie również podejście systemowe. Obecnie głównym nurtem jej pracy jest pomoc kobietom pragnącym zostać mamami oraz mamom potrzebującym wsparcia w radzeniu sobie z rozmaitymi trudnościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą macierzyństwo. Swoje kwalifikacje podnosi uczestnicząc w rozmaitych formach kształcenia podyplomowego oraz konferencjach. Od 2016 r. jest autorką bloga Mama ma moc! W ramach swojej działalności edukuje i wspiera rodziców w zakresie wychowania, komunikacji bez krzyku, budowania więzi, tworzenia relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu i szacunku.

Jak mówi Pani Kasia: “W mojej pracy ważne jest zrozumienie, skąd biorą się dane trudności i co można zrobić, by lepiej sobie radzić z nimi oraz z wieloma skomplikowanymi zmianami i doświadczeniami, które niesie ze sobą macierzyństwo. Podczas spotkań z pacjentkami dużą wagę przykładam do potrzeb, pracy nad świadomością mechanizmów psychologicznych, poszukiwaniu wewnętrznych zasobów i odpowiednich dla danej osoby metod radzenia sobie z tym, co trudne, wyczerpujące i niezrozumiałe.”

Podczas konsultacji z psychologiem oferujemy pomoc:

…w sytuacji, kiedy dopiero planujesz zostać mamą:
– w radzeniu sobie z obawami związanymi z pragnieniem urodzenia dziecka
– w radzeniu sobie z trudnościami przy zajściu w ciążę, z utratami ciąży
– w temacie wyboru i akceptacji metody in vitro
– w trudnościach z akceptacją zmian związanych z pojawieniem się dziecka, pożegnaniem pewnego etapu i rozpoczęciem nowego

… mamom, które potrzebują wsparcia:
– w organizacji codzienności po urodzeniu się dziecka
– w odnalezieniu własnej drogi w byciu mamą
– w realizacji własnych potrzeb, celów i marzeń
– w budowaniu macierzyństwa pełnego satysfakcji
– w budowaniu i pogłębianiu bezpiecznej i stabilnej więzi z dziećmi
– w budowaniu bliskiej, harmonijnej i świadomej relacji z dziećmi
– w pracy nad relacją partnerską po urodzeniu się dziecka
– w układaniu relacji z dziadkami
– w stworzeniu dobrej relacji z dziećmi partnera z rodzin łączonych
– w pracy nad wzmacnianiem kompetencji rodzicielskich
– w tworzeniu efektywnej komunikacji z dziećmi
– w pracy nad świadomością potrzeb
– w pracy nad zasobami i potencjałem osobistym
– w pracy nad trudnymi emocjami np. poczuciem winy
– w radzeniu sobie z oczekiwaniami społecznymi i presją dotyczącymi bycia mamą zw. z w laktacją, sposobem wychowania, dyscyplinowania, innymi tematami ważnymi dla rodziców

Nasza oferta wsparcia psychologicznego skierowana jest do Mam i przyszłych Mam. Podczas spotkań nasz psycholog zajmie się potrzebami każdej z Pań tak, by odnaleźć własny sposób na bycie szczęśliwą i spełnioną Mamą.

Zapraszamy na konsultacje!

Rejestracja telefoniczna – 71 362 86 41