Nowy terapeutyczny system domaciczny w naszej Klinice – Levosert

Przedstawiamy Państwu nowy system terapeutyczny domaciczny. Alternatywa dla istniejącej na rynku Mireny. Wkładkę należy usunąć lub wymienić na nową po 3 latach. Dużym atutem jest jej cena wkładka + założenie koszt 800 zł. W naszej Klinice istnieje możliwość założenia każdej wkładki w znieczuleniu ogólnym oraz w sedacji wziewnej.

 

Wskazania :

  • Antykoncepcja.
  • Nadmierne krwawienia miesiączkowe.
  • Preparat może być szczególnie skuteczny jako antykoncepcja (odwracalna) u kobiet, u których występują nadmierne krwawienia miesiączkowe.

 

Dawkowanie
U kobiet w wieku rozrodczym system należy założyć do jamy macicy w ciągu 7 dni od wystąpienia krwawienia miesiączkowego. System można wymienić na nowy w dowolnym dniu cyklu. Założenie poporodowe: w celu zredukowania ryzyka perforacji, założenie poporodowe należy przełożyć do czasu całkowitej inwolucji macicy. Nie należy zakładać systemu wcześniej niż po upływie 6 tyg. od porodu. W przypadku wystąpienia u pacjentki nadmiernego krwawienia poporodowego i (lub) bólu, przed założeniem systemu należy wykluczyć infekcję lub inne przyczyny. System można także założyć natychmiast po poronieniu w I trymestrze ciąży. System zachowuje skuteczność w antykoncepcji i w redukowaniu nadmiernych krwawień miesiączkowych przez 3 lata. System należy usunąć po 3 latach stosowania. Jeśli pacjentka chce kontynuować stosowanie tej samej metody, to po usunięciu poprzedniego systemu można od razu założyć nowy. System nie jest wskazany do stosowania przed wystąpieniem pierwszej miesiączki. Preparat nie był badany u pacjentek w wieku poniżej 16 lat. Zaleca się, aby system był zakładany tylko przez lekarzy i (lub) pracowników służby zdrowia z doświadczeniem w zakładaniu systemu terapeutycznego domacicznego zawierającego lewonorgestrel i (lub), którzy odbyli odpowiednie szkolenia. System jest zakładany do jamy macicy z wykorzystaniem załączonego aplikatora. W przypadku trudności przy zakładaniu i (lub) silnego bólu lub krwawienia podczas lub po założeniu systemu, należy natychmiast przeprowadzić badanie fizykalne i ultrasonograficzne w celu wykluczenia perforacji trzonu lub szyjki macicy. W razie potrzeby system należy usunąć i założyć nowy, sterylny. W celu usunięcia systemu z jamy macicy należy delikatnie pociągnąć kleszczykami za nitki wystające z kanału szyjki macicy. Jeśli nitki nie są widoczne, a system znajduje się w jamie macicy, można użyć wąskiego haczyka chirurgicznego. Ten sposób może wymagać rozszerzenia kanału szyjki. Po usunięciu systemu, należy sprawdzić, czy system nie został uszkodzony. W czasie szczególnie trudnych procedur usuwania systemu odnotowano pojedyncze przypadki przesunięcia się cylindra zawierającego hormon powyżej poziomych ramion i ukrycie ich wewnątrz cylindra. Sytuacja ta nie wymaga dalszej interwencji, o ile system pozostaje kompletny. Wybrzuszenia poziomych ramion zwykle uniemożliwią całkowite oderwanie cylindra ze szkieletu wkładki w kształcie litery „T”.

 

„Przedstawiamy Państwu nowy system terapeutyczny domaciczny. Alternatywa dla istniejącej na rynku Mireny. Wkładkę należy usunąć lub wymienić na nową po 3 latach. Dużym atutem jest jej cena wkładka + założenie koszt 800 zł. W naszej Klinice istnieje możliwość założenia każdej wkładki w znieczuleniu ogólnym oraz w sedacji wziewnej. 

 Zapraszamy do zapoznania się ze wskazaniami oraz dawkowaniem :

Antykoncepcja. Nadmierne krwawienia miesiączkowe. Preparat może być szczególnie skuteczny jako antykoncepcja (odwracalna) u kobiet, u których występują nadmierne krwawienia miesiączkowe. 

Dawkowanie
U kobiet w wieku rozrodczym system należy założyć do jamy macicy w ciągu 7 dni od wystąpienia krwawienia miesiączkowego. System można wymienić na nowy w dowolnym dniu cyklu. Założenie poporodowe: w celu zredukowania ryzyka perforacji, założenie poporodowe należy przełożyć do czasu całkowitej inwolucji macicy. Nie należy zakładać systemu wcześniej niż po upływie 6 tyg. od porodu. W przypadku wystąpienia u pacjentki nadmiernego krwawienia poporodowego i (lub) bólu, przed założeniem systemu należy wykluczyć infekcję lub inne przyczyny. System można także założyć natychmiast po poronieniu w I trymestrze ciąży. System zachowuje skuteczność w antykoncepcji i w redukowaniu nadmiernych krwawień miesiączkowych przez 3 lata. System należy usunąć po 3 latach stosowania. Jeśli pacjentka chce kontynuować stosowanie tej samej metody, to po usunięciu poprzedniego systemu można od razu założyć nowy. System nie jest wskazany do stosowania przed wystąpieniem pierwszej miesiączki. Preparat nie był badany u pacjentek w wieku poniżej 16 lat. Zaleca się, aby system był zakładany tylko przez lekarzy i (lub) pracowników służby zdrowia z doświadczeniem w zakładaniu systemu terapeutycznego domacicznego zawierającego lewonorgestrel i (lub), którzy odbyli odpowiednie szkolenia. System jest zakładany do jamy macicy z wykorzystaniem załączonego aplikatora. W przypadku trudności przy zakładaniu i (lub) silnego bólu lub krwawienia podczas lub po założeniu systemu, należy natychmiast przeprowadzić badanie fizykalne i ultrasonograficzne w celu wykluczenia perforacji trzonu lub szyjki macicy. W razie potrzeby system należy usunąć i założyć nowy, sterylny. W celu usunięcia systemu z jamy macicy należy delikatnie pociągnąć kleszczykami za nitki wystające z kanału szyjki macicy. Jeśli nitki nie są widoczne, a system znajduje się w jamie macicy, można użyć wąskiego haczyka chirurgicznego. Ten sposób może wymagać rozszerzenia kanału szyjki. Po usunięciu systemu, należy sprawdzić, czy system nie został uszkodzony. W czasie szczególnie trudnych procedur usuwania systemu odnotowano pojedyncze przypadki przesunięcia się cylindra zawierającego hormon powyżej poziomych ramion i ukrycie ich wewnątrz cylindra. Sytuacja ta nie wymaga dalszej interwencji, o ile system pozostaje kompletny. Wybrzuszenia poziomych ramion zwykle uniemożliwią całkowite oderwanie cylindra ze szkieletu wkładki w kształcie litery „T”.”