Lifting ultradźwiękowy HIPRO

 

HIFU Wrocław

HIPRO – najnowsza generacja liftingu ultradźwiękowego

HIPRO-V to nieinwazyjny system do liftingu twarzy i ciała za pomocą skoncentrowanej wiązki ultradźwieków o dużej intensywności. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) zogniskowanych ultradźwięków o dużym natężeniu do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy i ciała.

Istotą tej nowej metody jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym obszarze, powodując punktową termoablację. Energia cieplna HIFU dostarczona do poziomu SMAS skóry właściwej sprawia, że włókna kolagenowe skracają się, pobudzając jednocześnie fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. W ten sposób uzyskujemy trwały rezultat poprawy napięcia oraz liftingu skóry indukowany dużo głębiej niż dotychczas.

 

HIPRO – TECHNOLOGIA

Zabieg HIPRO w technologii HIFU2 to przełom w walce o jędrność nawet przy nasilonym procesie wiotczenia tkanek. Ultradźwiękowy lifting stosuje się do ujędrniania wiotczejącej skóry szyi, podbródka, dekoltu, ramion, wnętrza ud, a także pośladków, kolan i brzucha.

 

 

HIPRO Wrocław

 

CO TO JEST HIFU?

HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową o dużym natężeniu, stosuje się w medycynie od lat dziewięćdziesiątych XX. wieku. Technologia jest dobrze znana i sprawdzona – podobnie jak USG wykorzystuje ona bezpieczną falę akustyczną. O ile w USG ultradźwięki odbijają się od badanego organu, a następnie tworzą na ekranie obraz diagnostyczny, o tyle w technologii HIFU2 fali ultradźwiękowej nadano inną częstotliwość, powodującą podgrzanie tkanek. Efekt termiczny występuje punktowo, praktycznie tylko na końcu stożka skupionej fali.

 

Hipro Wrocław

 

JAK DZIAŁA HIPRO?

W przeciwieństwie do laserów, częstotliwości radiowej oraz innych technologii, HIFU2 omija naskórek, aby dostarczyć energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. Fale przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i ogniskują (skupiają) się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej lub na poziomie SMAS, w zależności od potrzeb na głębokości 1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm lub 8 i 13 mm w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej. Dochodzi do podgrzania tkanek do temperatury 65-75 ℃ i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które skracając się, dają pierwszy, natychmiastowy efekt lekkiego liftingu na poziomie, stanowiącym fundament skóry.

 

Korzyści BTL HIPRO V:

Spektakularne efekty zwłaszcza u pacjentów z dużą wiotkością skóry

Naturalny efekt liftingu, bez nagłej zmiany rysów twarzy (alternatywa dla liftingu chirurgicznego)

Bezinwazyjność – bez przerwania ciągłości naskórka

Długotrwałe efekty już po jednym zabiegu

Komfort dla pacjenta – bez specjalnych przygotowań, okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności

Zredukowany stopień odczuwalności zabiegu – zabieg jest właściwie bezbolesny

Bez ograniczeń wiekowych – także jako zabieg przy pierwszych oznakach wiotczenia

Zabieg całoroczny – wykonywany także w okresach silnego nasłonecznienia

Szybka procedura – (standardowy zabieg trwa 15-60 minut)

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na aplikacji serii liniowych impulsów, które precyzyjnie na wybranej głębokości podgrzewają tkanki, dając efekt ujędrnienia i napięcia. Pacjent czuje delikatne ukłucia w momencie emisji impulsów, ich nasilenie jest jednak niewielkie w porównaniu do zabiegów HIFU starszej generacji. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. Występujące u niektórych pacjentów zaczerwienienie skóry trwa maksymalnie godzinę i może zostać przykryte makijażem. Delikatna tkliwość obszaru zabiegowego ustępuje po kilku dniach. Pierwszy efekt ujędrnienia skóry występuje bezpośrednio po zabiegu, ostateczny ocenia się po 2-3 miesiącach.

Zabieg jest na tyle skuteczny, że nie wymaga stosowania serii. Efekty utrzymują się przez ok. 2 lata. Przy problemie dużego zwiotczenia zalecamy powtórny zabieg nie wcześniej niż po 3 miesiącach.

 

HIPRO – ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA

Zastosowanie BTL HIPRO V:

 • Lifting i odmłodzenie skóry
 • Likwidacja wiotczenia podbródka
 • Poprawa owalu, likwidacja opadających policzków („chomików”)
 • Zarysowanie linii żuchwy
 • Lifting opadających brwi
 • Lifting czoła, wygładzenie zmarszczek na czole
 • Wygładzenie zmarszczek wokół ust („zmarszczek palacza”)
 • Niwelowanie bruzd nosowo-wargowych
 • Odmłodzenie – odmładzanie wiotczejącej skóry szyi i dekoltu
 • Poprawa napięcia skóry ramion, brzucha, pośladków, ud, kolan
 • Zagęszczenie i ujędrnienie skóry po utracie dużej masy ciała, także po ciąży
 • Profilaktyka utraty wiotkości skóry po 35 roku życia
 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Usuwanie lokalnej otyłości
 • Ujędrnianie wiotkiej skóry po odchudzaniu

 

Zabieg BTL HIPRO V w technologii HIFU 2 nie wymaga specjalnych przygotowań i ma niewiele przeciwwskazań. Należy pamiętać, że w obszarze zabiegowym nie powinien znajdować się świeżo podany kwas hialuronowy (4-6 miesięcy odstępu od zabiegu).

Przeciwwskazania:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu
 • Choroba nowotworowa
 • Opryszczka w miejscu zabiegu

 

 

 

 

 

 

Lifting ultradźwiękowy HIPRO Wrocław – umów wizytę już dziś – 71 362 86 41

 

Lifting ultradźwiękowy HIFU Wrocław – umów wizytę już dziś – 71 362 86 41

 

 

HIPRO może być wykonany w naszym Centrum  bez angażowania
środków finansowanych i opłacanyw dogodnych ratach.

 

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę