Leczenie niepłodności – Holistyczny Program dla par

Agnieszka Grobelna

 

Niepłodność dotyka coraz więcej par a jej proces leczenia jest często długotrwały i trudny, ze względu na emocje, jakie mu towarzyszą.

 

W naszej Klinice mają Państwo możliwość skorzystania z holistycznego Programu dla par, którego celem jest wspieranie procesu leczenia niepłodności oraz stworzenie jak najlepszych warunków do poczęcia. Rozmnażanie jest jedną z podstawowych funkcji życiowych człowieka obok oddychania i odżywiania. Jeżeli funkcja ta zostaje zaburzona, może to oznaczać, że w naszym ciele brakuje równowagi. Stres, nieprawidłowe odżywianie, niedobory witaminowe oraz negatywne emocje mogą niekorzystnie wpływać na płodność. Nasz Program jest konkretnym działaniem, które wspiera proces leczenia niepłodności czyniąc go bardziej efektywnym. U osób biorących w nim udział obserwujemy znaczne zmniejszenie poziomu stresu, związanego z przedłużającymi się staraniami, pacjenci stają się spokojniejsi, odzyskują wiarę w powodzenie leczenia oraz biorą w nim czynny udział. Program może również stanowić doskonałe przygotowanie do zabiegów Inseminacji lub In Vitro.

 

Na czym skupia się Program?

 

STRES

Ciągły stres związany z dniem codziennym i przedłużającymi się staraniami powoduje, że w naszym ciele stale krążą substancje tj. adrenalina i kortyzol. Na ich obecność reagują automatycznie mięśnie miednicy, które kurczą się i napinają. Zwiększone, stałe napięcie w tym obszarze powoduje, że krew dociera tam w zmniejszonej ilości. Macica, jajniki i jądra do prawidłowego funkcjonowania potrzebują odpowiedniego ukrwienia i odżywienia. Jak widać, stres może bezpośrednio wpływać na stan naszych narządów rozrodczych, dlatego, tak ważne jest jego codzienne uwalnianie.

 

ODŻYWIANIE

„Jesteś tym, czym jesz…” W myśl tej zasady uczymy Pary nowego sposobu odżywiania i suplementacji. Szczególnie u kobiet wprowadzenie odżywiania zgodnego z poszczególnymi fazami

cyklu przynosi spektakularne efekty w postaci przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego i odpornościowego.

 

EMOCJE

Coraz częściej pojawiają się przypadki niepłodności idiopatycznej, czyli takiej, gdzie wszystko wydaje się funkcjonować prawidłowo a jednak ciąża się nie pojawia. W takiej sytuacji warto się zastanowić czy psychika nie jest tutaj czynnikiem decydującym. Lęk, żal, chęć stałej kontroli potrafią mieć negatywny wpływ na płodność a u osób szczególnie wrażliwych nawet ją blokować.

 

Niepłodność jest szczególną chorobą, czasami wieloczynnikową, która niesie ze sobą różne emocje i dotyka najczulszych sfer człowieka. Dlatego, tak ważne jest kompleksowe działanie.

Program prowadzi Agnieszka Grobelna, doświadczona terapeutka, która specjalizuje się w pracy z parami dotkniętymi niepłodnością. Przeszła własną, dziesięcioletnią droga do macierzyństwa. Teraz wspiera innych w ich dążeniu do bycia rodzicami.

 

Więcej informacji na temat Programu i metod w nim stosowanych:

tel.: 600 437 090

 

mail: grobelnaagnieszka@wp.pl

www.pokojmarzen.pl

 

Pierwsza konsultacja jest nieodpłatna.