MonaLisa Touch

MonaLisa Touch – NOWOCZESNA GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

 

Rewitalizacja stref intymnych za pomocą zabiegu laserowego MonaLisa Touch

Trudne porody, okres menopauzy, problem nietrzymania moczu czy też nieatrakcyjna budowa anatomiczna to problemy intymnych narządów kobiecych. Gdy kobieta odczuwa problemy ze strefą intymną, ma to wpływ na spadek jej samooceny, zamknięcie w sobie i unikanie kontaktów intymnych.

Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych oraz poprawić ich funkcje fizjologiczne. Kobietom, które chcą podnieść komfort własnego życia seksualnego, poprawić samoocenę, ułatwić przeżywanie w pełni doznań erotycznych.
Udane życie seksualne odgrywa bardzo istotną rolę w relacji z partnerem i pozwala na nawiązanie głębokiego porozumienia z drugą osobą. Z pewnością ma ogromny wpływ na budowania poczucia pewności siebie i wysoką samoocenę, ale i dobre samopoczucie fizyczne. Dlatego coraz częściej panie w różnym wieku decydują się na zabieg strefy intymnej, który przestaje być tematem tabu.

 

MonaLisa Touch™

Nowatorski zabieg laserowy MonaLisa Touch™ to odpowiedź na inwazyjne leczenie operacyjne.

Jest to zabieg bezinwazyjny, dzięki któremu można uniknąć długiego okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych.

Laser MonaLisa Touch™ został stworzony specjalnie z myślą o zdrowiu i pięknie intymnym kobiety. Jego producentem jest włoska firma DEKA, posiadająca ogromne doświadczenie w tworzeniu leczniczych technologii laserowych.

Połączenie terapii punktowej Dot Therapy z D-Puls  gwarantuje skuteczność zabiegu MonaLisa Touch™, trwałe efekty i wyjątkowe korzyści. W trakcie terapii punktowej energia lasera jest rozlokowana na ściankach pochwy w postaci maleńkich punktów (wielkości 200 mikronów).

Laser działa jedynie na małą część tkanek waginy, dzięki czemu ma istotny wpływ na proces regeneracji. Impulsy D-Pulse są specjalnie zaprojektowane do tego zabiegu. Szczególny kształt impulsów umożliwia właściwą penetrację tkanki łącznej przez energię lasera CO2. Laser nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.

Zabieg jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez tkanki sromu. Całość trwa bardzo krótko – uzyskanie prawidłowej i głębokiej stymulacji regeneracji zajmuje zaledwie kilka minut.

MonaLisa Touch™ to jedyna procedura, której skuteczność została potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, ale i również histologicznymi i ultrasonograficznymi.

Efekty

 • Odbudowa błony śluzowej pochwy i sromu
 • Lepsze nawilżenie pochwy
 • Zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy
 • Redukcja problemu nietrzymania moczu

Już po miesiącu można odczuć pozytywne efekty zabiegu – pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza. To gwarantuje również lepsze doznania podczas seksu. Znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu.
Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki, tzn. od stopnia rozciągnięcia tkanek. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale jeśli zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się je po około 2-4 tygodniach.

Jakie są wskazania do zabiegu MonaLisa Touch?

Zabieg MonaLisa Touch jest rozwiązaniem dedykowanym kobietom w każdym wieku:

 • młodym, niezadowolonym z wyglądu i kształtu warg sromowych oraz krocza np. po przebytym porodzie,
 • kobietom w okresie menopauzy, skarżącym się na takie problemy jak suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego czy ciągłe podrażnienia okolic intymnych,
 • wszystkim zmagającym się m.in. z problemem nietrzymania moczu.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz na podstawie badania fizykalnego oraz wyniku aktualnego badania cytologicznego.
Poza tym zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań.

Przebieg zabiegu MonaLisa Touch™

Zabieg MonaLisa Touch™ jest wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy.
Laser działa bezpośrednio na jej ścianki, powodując mnóstwo precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w śluzówce, co skutkuje powstaniem nowych młodych komórek i gruczołów. Wpływa to na gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy.
Zabieg zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.
W przeciwieństwie do metod chirurgicznych, zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Dlatego po około 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjentki po wykonaniu zabiegu mogą zaobserwować lekkie zaczerwienienie, obrzęk lub dyskomfort, które zazwyczaj mijają po 1-2 dniach. Poza tym praktycznie od razu mogą wrócić do codziennej aktywności. Po wykonaniu zabiegu, zaleca się:

 • wstrzemięźliwość – do 7 dni
 • unikanie gorących kąpieli – 2 dni
 • ograniczenie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężkich przedmiotów – 2 dni

Przeciwwskazania

Istnieje tylko kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu:

 • ciąża
 • miesiączka
 • infekcja intymna

 

MonaLisa Touch Wrocław – 71 362 86 41

Laserowe leczenie nietrzymania moczu Wrocław  – 71 362 86 41

dr n. med. Piotr Halama

Ginekologia i położnictwo, stopnia II

PN
08:40 - 13:00
WT
14:00 - 19:00
ŚR
08:40 - 13:00
CZ
14:00 - 19:00
PT
08:40 - 13:00
Piotr Halama - ZnanyLekarz.pl
Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Zadzwoń do nas: 71 362 86 41
Powrót na górę