Aktualności

Informujemy, że od poniedziałku 25 marca 2019 r. rozszerzamy ofertę usług naszego Centrum o funkcjonalną diagnostykę mięśni dna miednicy!

 

Przebieg badania

Badanie fizjoterapeutyczne rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z naszym specjalistą.  Następnie, dzięki urządzeniu diagnostycznemu PelviFly fizjoterapeutka dokona funkcjonalnej oceny mięśni dna miednicy.

System telemedyczny PelviFly składa się z elektronicznego tamponu, wykonanego z silikonu medycznego, który jest aplikowany do pochwy, co pozwala na zweryfikowanie, czy kobieta jest odpowiednio rozluźniona, wykonuje skurcz z właściwą siłą lub utrzymuje napięcie mięśni przez odpowiednio długi czas. Tampon jest bezprzewodowo połączony z intuicyjną aplikacją na telefonie, która odwzorowuje aktywność mięśni dna miednicy i pokazuje ją w czasie rzeczywistym na ekranie.

Dzięki aplikacji fizjoterapeutka jest w stanie od razu określić wiele parametrów mięśni dna miednicy, między innymi: ich siłę, wytrzymałość, elastyczność, a także efekty prowadzonych treningów wzmacniających mięśnie dna miednicy (np. z wykorzystaniem fotela BTL EMSELLA).

Tak zaawansowana technologia oraz dostępność kompleksowych rozwiązań pozwala naszym specjalistom na indywidualnie dopasowane rozwiązanie dla Pań chcących wzmocnić mięśnie dna miednicy lub borykających się z nietrzymaniem moczu.


Komu polecamy?

Kompleksową diagnostykę mięśni dna miednicy polecamy wszystkim Paniom, w szczególności:
– kobietom planującym ciążę, które chcą wzmocnić mięśnie dna miednicy i przygotować się do porodu
– młodym mamom, które chcą wrócić do formy sprzed ciąży
– kobietom w okresie menopauzy, u których mięśnie dna miednicy uległy rozluźnieniu
– kobietom świadomym, które chcą wzmocnić swoje doznania seksualne i zwiększyć kontrolę nad orgazmem swoim i partnera
– kobietom aktywnym, regularnie wykonującym ćwiczenia siłowe z dużymi obciążeniami

 

Indywidualnie dobrana metoda wzmocnienia mięśni dna miednicy

Po przeprowadzeniu diagnostyki mięśni dna miednicy nasi specjaliści doradzą najbardziej efektywną metodę ich wzmocnienia indywidualnie dopasowaną do Pacjentki. W swojej ofercie posiadamy: leczenie laserowe z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch, fotel BTL EMSELLA, ćwiczenia wzmacniające z fizjoterapeutą.

 

Zapraszamy na konsultacje!
71 362 86 41

 

 

Powrót na górę