Bezpłatne przeglądy stomatologiczne

Wkrótce rozpoczną się wakacje. Wyjeżdzamy na długo oczekiwany urlop, dzieci pojadą na kolonie, obozy. Przygotowyjemy nasze walizki, kosmetyczki, garderobę. Zaopatrujemy się w dobrą książkę, krem UV, leki. Ale czy jesteśmy zdrowi? Czy nasze zęby nie bęą powodem zepsutego wyjazdu i pustego portfela?

 

Kilka tygodni przed wyjazdem zalecamy odwiedziny u stomatologa. Zdrowe zęby i dziąsła, brak stanó zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i prawidłowa higiena, nie tylko zaoowocują pięknym usmiechem, świeżym oddechem, ale i udanym urlopem bez przykrych niespodzianek w postaci bólu.

 

Głównym powodem bólu zębów jest próchnica. Głębokie ubytki prowadzą do odwracalnych jak i nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi objawiających się bólem czasowym lub ciągłym. Dolegliwości wzmagają zimne napoje i potrawy. Konieczne w takiej sytuacji jest leczenie stomatologiczne lub ratowanie się środkami przeciwbólowymi do czasu wizyty. Zmiana otoczenia np. wyjazd w góry powodują ból zębów z próchnicą.

 

By uniknąć tak stresujących sytuacji i bez niespodzianek odpocząć po całorocznej gonitwie niezbędna jest wizyta u stomatologa. Zaplanujmy ją odpowiednio wcześniej by wystarczyło czasu na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego i leczenie ubytków. Nic tak nie dodaje uroku jak piekny biały uśmiech na tle letniej opalenizny.

 

Tym którzy  odczuwają lęk przed wizytą stomatologiczną przypominamy o możliwości skorzystania z sedacji wziewnej na czas leczenia.

 

Życzymy udanego wypoczynku.