Ginekologia

Jesteś tutaj: Mediconcept Family » Ginekologia

Rejestracja online – Optimed24

Dla naszych stałych Pacjentek  ginekologicznych uruchomiliśmy możliwość rejestracji samodzielnej. Po kliknięciu przycisku prosimy postępować zgodnie z instrukcją.

 

Zakres świadczeń:

 • ginekologia
  • badanie ultrasonograficzne, cytologia, wymazy bakteriologiczne
 • antykoncepcja
 • leczenie niepłodności
 • monitorowanie owulacji, badanie nasienia, inseminacje
 • kolposkopia
  • badanie hispatologiczne
 • szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy (HPV)
 • badania prenatalne
 • położnictwo
  • opieka nad kobietą w okresie ciąży, USG 3D, KTG, USG genetyczne z raportem
 • porady laktacyjne
 • wizyty domowe położnej w okresie poporodowym

 

Zabiegi:

 • histeroskopia diagnostyczna i operacyjna
 • laparoskopia operacyjna
 • konizacja
 • resektoskopia
 • plastyka pochwy
 • rekonstrukcja błony dziewiczej
 • elektrokoagulacja
 • kriochirurgia (wymrażanie)
 • laserowe usuwanie zmian skórnych

Giekologia zajmuje się przede wszystkim budową i funkcjonowaniem kobiecego układu płciowego. Oprócz tego ginekologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego.

 

Ginekolog

Ginekolog zajmuje się leczeniem zaburzeń miesiączkowania, stanów zaplanych pochwy, leczeniem niepłodności i innych patologii występujących w narządach rodnych m.in. wykonuje cytologię, testy na obecność hpv. Ginekolodzy wykonują także zabiegi chirurgiczne takie jak histeroskopia, laparoskopia czy plastyka pochwy.

 

Położnictwo

Z ginekologią wiąże się bezpośrednio położnictwo. Położna zajmuje się rozpoznaniem ciąży, monitorowaniem płodu, opieką nad kobietą w ciąży a także prowadzeniem ciąży i porodu.

 

KTG

Ktg to badanie płodu, które polega na monitorowaniu akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

 

Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności jest procesem złożonym i długotrwałym. Obejmuje szereg badań umożliwiających diagnozę. Terapia może obejmować planowanie stosunków seksualnych w określonym czasie, leczenie hormonalne, chirurgiczne, inseminacje domaciczne a także zapłodnienie in-vitro. Inseminacja, czyli metoda kontrolowanej prokreacji, polega na wstrzyknięciu pobranego nasienia partnera do szyjki macicy kobiety bez odbywania stosunku płciowego. 

 

HPV

Zakażenie HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową i większość ludzi przechodzi zakażenie HPV. U części osób zakażenie utrzymuje się co sprzyja rozwojowi raka głównie szyjki macicy, sromu, pochwy. Raki związane z HPV stanowią 3,3 % zachorowań na raka wśród kobiet.

 

Ginekologia estetyczna

 

Elektrokoagulacja

Jest to metoda elektrochirurgii, wykorzystująca właściwości prądu elektrycznego, stosowana w medycynie i kosmetologii. Elektrokoagulacja jest wykorzystywana przy leczeniu zmian skórnych takich jak włókniaki czy kurzajki, do zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych oraz do redukcji nadmiernego owłosienia. Jest to zabieg bezinwazyjny, pozwalający uniknąć nadmiernego krwawienia oraz zakładania szwów. Elektrokoagulacja wykonywana jest przy użyciu elektrod. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka w tkankach, co  przekłada się na efekt leczniczy.

 

Histeroskopia

Histeroskopia diagnostyczna (lub inaczej wziernikowanie macicy) jest badaniem ginekologicznym pozwalającym dokładnie określić stan wewnętrznych ścian macicy oraz wykryć ewentualne zmiany patologiczne, ich liczbę oraz umiejscowienie. Histeroskopia operacyjna jest z kolei zabiegiem pozwalającym w mało inwazyjny sposób usunąć z wnętrza macicy wcześniej wykryte polipy, mięśniaki czy zrosty. Zabieg histeroskopii operacyjnej może być wykonany zaraz po zabiegu histeroskopii diagnostycznej jeśli nie wymaga to dodatkowych badań.

 

Konizacja

Konizacja szyjki macicy to zabieg diagnostyczno-leczniczy polegający na wycięciu stożka tkanki z pochwowej części szyjki macicy. Wskazaniem do konizacji jest nieprawidłowy obraz cytologiczny, patologiczny obraz histopatologiczny materiału pobranego w badaniu kolposkopowym lub dysplazja nabłonka płaskiego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 20 do 30 minut. Zwyczajowo wykonuje się po nim również wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy.

 

Kriochirurgia

Kriochirurgia jest metodą krioterapii polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorych tkanek poprzez ich zamrażanie. Źródłem niskiej temperatury jest zazwyczaj ciekły azot. Kriochirurgia może mieć zastosowanie u pacjentów w każdym wieku, odbywa się bez znieczulania oraz specjalnego przygotowania. Sam zabieg jest krótki i nie wymaga wycinania chorej tkanki co pozwala uniknąć krwawienia obecnego przy tradycyjnym zabiegu chirurgicznym. Kriochirurgia ma zastosowanie w leczeniu kurzajek, brodawek płaskich, włókniaków, brodawek łojotokowych, niektórych znamion, odcisków, blizn, zmian naczyniowych, rozszerzonych naczynek krwionośnych, zmian trądzikowych, mięczaka zakaźnego oraz zmian nowotworowych.

 

Laparoskopia operacyjna

Laparoskopia operacyjna jest to technika operacyjna polegająca na wprowadzeniu do jamy brzusznej cienkiego endoskopu zaopatrzonego w system transmisji obrazu i manipulatory. Narzędzia wprowadzane są poprzez małe, około centymetrowe nacięcie co jest zdecydowanie mniej inwazyjne niż tradycyjna metoda polegająca na szerokim rozcięciu powłoki brzusznej przeważnie w okolicy nadłonowej lub podłużnie poniżej pępka. Zabieg przeprowadzany jest zawsze w znieczuleniu ogólnym. Laparoskopia operacyjna przeprowadzana jest najczęściej w przypadku chorób  czynnościowych i organicznych narządu rodnego (łagodne nowotwory, cysty, mięśniaki), zaburzeń statyki narządu rodnego (stabilizacja ścian pochwy, podnoszenie macicy) oraz w celach diagnostycznych.

 

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Jest to zabieg polegający na usuwaniu różnego rodzaju zmian skórnych przy pomocy laseru CO2. Laserowe usuwanie zmian skórnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa ona od kilku do kilkudziesięciu minu. Zabieg jest bezkrwawy co eliminuje ryzyko zakażenia. Dzięki bezpośredniemu działaniu na zmianę skórną (bez wpływu na otaczającą zdrową tkankę) zabieg daje również dobry efekt kosmetyczny. Proces gojenia się po zabiegu trwa zazwyczaj około 2 tygodni i nie pozostawia widocznych blizn.

 

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy czy inaczej waginoplastyka to skorygowanie szerokości pochwy poprzez poprawienie napięcia mięśni pochwy. Głównym celem zabiegu jest poprawa jakości życia seksualnego. Wskazaniami do zabiegu są najczęściej pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza powstałe w skutek porodu. Plastykę pochwy wykonuje się przy pomocy wiązki laserowej, która podgrzewając kolagen zawarty w tkankach u wejścia pochwy powoduje jego kurczenie się przez co tkana staje się napięta i bardziej elastyczna. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa około 10 minut.

 

Rekonstrukcja błony dziewiczej

Rekonstrukcja błony dziewiczej czy inaczej hymenoplastyka to zabieg polegający na sfałdowaniu śluzówki, naciągnięciu jej i zszyciu. Jeśli strzępki błony są niewielkie wszywa się sztuczny materiał. Rekonstrukcja błony dziewiczej to zabieg, którego celowość ma często charakter psychologiczny (złe wspomnienia z pierwszego współżycia seksualnego) lub kulturowy (światopogląd, religia). Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa od kilku dni do kilku tygodni.

 

Resektoskopia

Resektoskopia jest zaawansowaną techniką histeroskopową polagającą na usunięciu całego lub części narządu z powodu istniejącej choroby (resekcja) lub do badań diagnostycznych (biopsja). Technikę tą stosuje się w takich zabiegach jak: wycięcie przegrody macicy, wycięcie mięśniaka podśluzówkowego, wycięcie dużego polipa endometrialnego, usunięcie dużych zrostów wewnątrzmacicznych, a nawet wycięcie (elektroresekcja) całej błony śluzowej jamy macicy. Resektoskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

 

Test Harmony

Proste i bezpieczne badanie krwi zapewniające wyniki o bardzo wysokiej wiarygodności. Nieinwazyjna ocena ryzyka zaburzeń chromosomalnych takich jak zespół Downa. Opcjonalnie umoż liwia określenie płci dziecka i wykrycie ryzyka zaburzeń chromosomów płciowych (X,Y).

Prenatalny Test Harmony opracowano na podstawie najnowszych osiągnięć w zakresie nieinwazyjnych badań prenatalnych. Jest prostym i bezpiecznym dla matki i dziecka badaniem krwi, pozwalającym ocenić ryzyko wystąpienia określonych trisomii u płodu. Istnieją inne, nieinwazyjne przesiewowe badania wad genetycznych płodu wykorzystujące oznaczenia biochemiczne surowicy matki i/lub badanie USG. Jednak dla trisomii 21 wskaźnik wyników fałszywie dodatnich dochodzi w ich przypadku do 5%, a odsetek wyników fałszywie ujemnych aż do 30%. Badania te mogą więc błędnie wskazywać na istnienie trisomii u płodu, w sytuacji, gdy wynik powinien być ujemny (wynik badania jest wtedy fałszywie dodatni) lub przeciwnie, mogą fałszywie wskazywać na nieobecność trisomii płodu, mimo ‚że trisomia faktycznie istnieje (wynik badania jest wtedy fałszywie ujemny). Odsetki wyników fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych w przypadku testu Harmony są znacząco niższe. Badania diagnostyczne, takie jak punkcja owodni lub biopsja kosmówki (CVS), wykazują dużą dokładność w rozpoznawaniu trisomii płodu, jednakże jako badania inwazyjne niosą ryzyko utraty płodu.

Rejestracja
Personel
Cennik
 • Pn-Pt: 8:00-19:30
 • Telefon: Pn-Pt: 8:00-19:30
 • Email: ginekologia@mediconcept.pl